reklama

reklama

/>

Nowy specjalistyczny pojazd Wodociągów Kieleckich

Nowy specjalistyczny pojazd Wodociągów Kieleckich

Wodociągi Kieleckie zakupiły nowy specjalistyczny pojazd, zwany „słoniem na kołach”. Samochód przeznaczony będzie m.in. do przewożenia osadów ściekowych z dwóch mniejszych oczyszczalni w Barczy i Bartkowie do Sitkówki, gdzie osady są utylizowane.

Nowy specjalistyczny pojazd Wodociągów Kieleckich już w terenie. Samochód służy do odbioru i przewozu osadów ściekowych z ponad 60 pompowni oraz z dwóch mniejszych oczyszczalni w Barczy i Bartkowie. Osady trafiają do oczyszczalni w Sitkówce, gdzie są utylizowane. Każdego dnia w aglomeracji kieleckiej powstaje 30 ton osadów ściekowych.

- Te na oczyszczalni w Sitkówce są transportowane do spalarni osadów i tam poddawane zostają obróbce termicznej, następnie z tego powstaje gaz, a z gazu wytwarzamy energię na własne potrzeby – tłumaczy Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Pojazd będzie wykorzystywany również w sytuacjach awaryjnych, gdyby powstało zagrożenie przepełnienia pompowni ścieków.
Samochód, zwany „słoniem na kołach”, kosztował milion dwieście tysięcy złotych i został zakupiony w ramach unijnego projektu realizowanego przez Wodociągi Kieleckie. Spółka chce pozyskać kolejne fundusze na inwestycje i już przygotowuje nowy projekt.  

- Ten projekt dedykowany będzie do peryferii Kielc i do tych miejscowości, gdzie nie ma jeszcze kanalizacji – mówi Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Nowy unijny projekt inwestycyjny Wodociągów Kieleckich szacowany jest na 96 milionów złotych.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •