reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

Lekcje programowania czyli teoria połączona z praktyką

Lekcje programowania czyli teoria połączona z praktyką

Poznają nowe technologie, a także uczą się podstaw robotyki i programowania. W pilotażowym projekcie dla szkół średnich fundowanym przez Specjalną Strefę Ekonomiczną „Starachowice” uczestniczy ponad 120 uczniów. Zajęcia prowadzą wykładowcy z Politechniki Świętokrzyskiej.

Teoria połączona z praktyką. Uczniowie kieleckich szkół średnich uczą się podstaw robotyki i programowania. Po zakończeniu cyklu szkoleń będą wiedzieli jak zbudować roboty sterowane smartfonem, oparte na mikrokontrolerach.

- Te urządzenia są wykorzystywane np. w samochodach do sterowania różnymi systemami czy w urządzeniach domowych - mówi Kamil Borycki, Politechnika Świętokrzyska.

Cykl szkoleń odbywa się w ramach pilotażowego programu Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” S.A. oraz Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

- Musimy położyć duży nacisk na kształcenie młodzieży na zainteresowanie ich i rozbudzanie ich pasji, myślę, że nowe technologie, automatyka, robotyka czy elektronika to są te kierunki, w które powinniśmy inwestować i po to jest ten projekt – mówił Dawid Pietrala, dyrektor Operacyjny Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Szkolenia finansowane są przez Specjalną Strefę Ekonomiczną „Starachowice”, a zajęcia prowadzą studenci Politechniki Świętokrzyskiej z Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn.

- Wspaniała inicjatywa SSE i mam nadzieję, że siedzimy wśród nowych przyszłych mechatroników, którzy będą się kształcić na kierunkach takich jak robotyka czy automatyka – mówi Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Celem kursu jest zachęcenie młodzieży do zdobywania nowych umiejętności, to również forma promowania szkolnictwa branżowego.

- Uczniowie mogą zapoznać się bezpośrednio z tym, co czeka ich w przyszłości, na takich dodatkowych zajęciach mogą sprawdzić jak może wyglądać ich zawód - zaznaczył Miłosz Pamuła, wiceprezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”.

- Kiedyś automatyka była przeznaczona tylko dla przedsiębiorców, dziś stykamy się z nią na co dzień, dzięki takim projektom możemy się rozwijać – podkreślił Marcin Różycki, wiceprezydent Kielc.

W lekcjach programowania uczestniczy ponad 120 uczniów z czterech kieleckich szkół średnich: Zespołu Szkół Informatycznych, Zespołu Szkół Elektrycznych, IV Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół im. św. Jadwigi w Kielcach.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •