reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

Wątpliwości wokół wykształcenia wiceprezydent Danuty Papaj

Wątpliwości wokół wykształcenia wiceprezydent Danuty Papaj

Prezydent Kielc Bogdan Wenta miał przeświadczenie że pani wiceprezydent ma wykształcenie wyższe – to wnioski które płyną z dyskusji przeprowadzonej podczas ostatniej sesji rady miasta. Danuta Papaj obroniła dyplom w czerwcu tego roku – pojawiły się więc wątpliwości czy mogła zasiąść w Radzie Nadzorczej spółki Wodociągi Kieleckie.

„Pani Prezydent od kiedy Pani legitymuje się wyższym wykształceniem?” - pytanie radnej klubu Platformy Obywatelskiej Agaty Wojny do wiceprezydent Danuty Papaj, na czwartkowej sesji w Kielcach, rozpoczęło lawinę zawiłych odpowiedzi i niejasnych komentarzy.

W mediach pojawiły się bowiem informacje, o tym że wiceprezydent została powołana do Rady Nadzorczej spółki Wodociągi Kieleckie po wskazaniu przez prezydenta Wentę w lutym, czyli na cztery miesiące przed obroną dyplomu uczelni wyższej.

Danuta Papaj przyznała, że o kryterium związanym z wykształceniem nie została poinformowana przez prawników.

Słowa Danuty Papaj starał się wyjaśnić prezydent Wenta, tłumacząc, że takich sytuacjach opinii prawników może być wiele.

W dyskusji głos zabrał też Marcin Stępniewski z Prawa i Sprawiedliwości twierdząc, że to na prezydencie spoczywa obowiązek zweryfikowania dokumentów kandydatów do Rad Nadzorczych.

„Prezydent Wenta (…) miał przeświadczenie wtedy, zresztą ja też i wszyscy Państwo zapewne, że Pani prezydent ma to wykształcenie.” - Tej „oliwy do ognia dolał” podczas swojej wypowiedzi Paweł Gągorowski - pełnomocnik prezydenta ds. prawnych i nadzoru właścicielskiego.

Wiceprezydent tłumaczyła, że nikt o dokumenty dotyczące jej wykształcenia nie prosił, tyczy się to także Wodociągów Kieleckich.

Prezydent Kielc Bogdan Wenta zapowiedział, że jeśli zgodnie z opinią komisji wybierającej członków Rady Nadzorczej spółki Wodociągów Kieleckich doszło do poświadczenia nieprawdy, zgłosi ten fakt do prokuratury.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •