reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

Betlejemskie Światło Pokoju dotrze do Kielc

Betlejemskie Światło Pokoju dotrze do Kielc

Już po raz 29. do Polski dotrze Betlejemskie Światło Pokoju. Uroczyste przekazanie Światła w Kielcach odbędzie się w najbliższą niedzielę podczas wieczornej mszy świętej w  Bazylice  katedralnej. Następnie uczestnicy przejdą na Rynek, gdzie harcerze będą przekazywać płomień mieszkańców.

Betlejemskie Światło Pokoju po raz 29. dotrze do Polski. W tym roku tematem przewodnim akcji jest hasło "Światło, które daje moc". Uroczyste przekazanie Światła z Groty Narodzenia Chrystusa odbędzie się w najbliższą niedzielę podczas mszy świętej o godzinie 18.00 w  Bazylice  katedralnej w Kielcach. Następnie pochód niosący Światło przejdzie na Rynek, gdzie w ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego harcerze będą przekazywać płomień mieszkańcom. Osoby, które chcą aby betlejemski płomień tlił się także w ich domach, powinny przynieść własne świeczki lub latarenki.  


W tym roku harcerze przewidzieli dodatkowe atrakcje dla mieszkańców Kielc. We współpracy z Domem Kultury "Białogon" przygotowali świąteczno-harcerski program artystyczny, który będzie można zobaczyć 15 grudnia na Rynku w ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Na scenie wystąpią:

17:00-17:20 - Zespół Wokalny "Minutki" oraz wokaliści Domu Kultury "Białogon"
Dziecięcy Zespół Wokalny "Minutki" działa pod okiem Pani Ewy Dudkiewicz w Domu Kultury "Białogon". Mimo młodego wieku wykonawców ma on na swoim koncie liczne prezentacje artystyczne na terenie Kielc oraz regionu świętokrzyskiego.
W repertuarze świątecznym zaprezentują się także wokaliści Studia Piosenki "Bemol" prowadzonego przez Pana Piotra Romana. Są oni laureatami wielu regionalnych konkursów i festiwali wokalnych.
17:20-18:30 - Zespół Wokalny "Happy" oraz 104 Artystyczna Drużyna Harcerska z Mirca
Zespół Wokalny "Happy" i 104 Artystyczna Drużyna Harcerska z Mirca to laureaci Złotych Jodeł przyznawanych Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury i Młodzieży Szkolnej oraz Grand Prix Harcerskiej Wiosny Kulturalnej. Na co dzień ćwiczą pod kierunkiem Małgorzaty i Piotra Spadło w Gminnym Ośrodku Kultury w Mircu.
18:30-19:15 - Uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej "Casio"
Uczniowie Szkoły Muzycznej "Casio" przygotowali dla nas specjalny zimowy program artystyczny, który przygotuje nas na nadchodzące święta. Młodzi wykonawcy wystąpią ze swoimi artystycznymi mentorami - m. in. Krzysztofem i Rafałem Pitulami.
19:15-20:00 - Zespół "Pod Wiatr"
Ostrowiecki Zespół "Pod Wiatr" to grupa przyjaciół - pasjonatów piosenki żeglarskiej oraz turystycznej. Laureaci Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Przy kominku", a także wielu Ogólnopolskich Festiwali i Przeglądów.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •