reklama

reklama

/>

reklama

/>

Ruszył kolejny nabór wniosków w programie „Mój Prąd”

Ruszył kolejny nabór wniosków w programie „Mój Prąd”

Rządowy program #EnergiaPlus „Mój Prąd” był tematem spotkania posła Michała Cieślaka i wicemarszałek Renaty Janik z dziennikarzami w Kielcach. Ruszył właśnie nabór wniosków do drugiej edycji projektu. Inicjatorem konferencji był kielecki radny Dariusz Kisiel.

Poseł Michał Cieślak i wicemarszałek Renata Janik promują rządowy program #EnergiaPlus „Mój Prąd”. Inicjatorem spotkania z dziennikarzami był kielecki radni Dariusz Kisiel.

- Po roku działania programu możemy mówić o dużym zainteresowaniu mieszkańców – zapewnia Dariusz Kisiel, kielecki radny PiS

Program rządowych dopłat do instalacji fotowoltaicznych, skierowany jest do właścicieli gospodarstw domowych i małych firm. Celem jest pozyskiwanie i produkcja energii z odnawialnych źródeł na potrzeby własne beneficjentów oraz na sprzedaż.

- Państwo część nadwyżki tej energii może odkupić, albo profitent może ją przekazać, a później odebrać w innym okresie – tłumaczy Michał Cieślak, poseł Porozumienia.

#EnergiaPlus „Mój Prąd” został wprowadzony przez Ministerstwo Energii oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 13 stycznia wystartował drugi nabór wniosków. Maksymalna dopłata w ramach programu to 5 tys. złotych. W pierwszym naborze wydano na ten cel 90 milionów złotych. Dzięki dotacjom z projektu powstało już 75 tysięcy instalacji. W regionie świętokrzyskim w pierwszych trzech miesiącach działania programu „Mój Prąd”  dotacje otrzymało 664 gospodarstwa domowe.

- To przekłada się na oszczędności oraz poprawę jakości powietrza – podkreśla Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Politycy Porozumienia podkreślili, że zachętą do skorzystania z dotacji może być obniżenie stawki VAT na instalacje fotowoltaiczne z 23 do 8%. Wnioski można składać w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej listownie lub drogą elektroniczną.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •