reklama

reklama

/>

Casting do Studia Piosenki Metro

Casting do Studia Piosenki Metro

W sobotę 18 stycznia w  Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach odbył się casting do Studia Piosenki Metro.  

Zajęcia prowadzić będą Katarzyna i Piotr Goworek, certyfikowani pedagodzy muzyczni. Z okolicą, w której powstało studio związany jest sam założyciel tej filii.

- Ja znam ten teren, znam to miejsce i wiem, kto przez lata koło mnie, w moim pobliżu się pojawił, z kim pracowałem przez lata. Tu jest po prostu fajna, zainteresowana młodzież, no i rodzice którzy chcą, żeby ich dzieci coś z muzyką miały do czynienia. Zresztą Bieliny to jest serce gór świętokrzyskich, ci ludzie po prostu są rozśpiewani - mówił Piotr Goworek.

Początki Studia Piosenki Metro sięgają lat 90. Założyli je reżyser Janusz Józefowicz i kompozytor Janusz Stokłosa. W Bielinach, tak jak w innych miejscach w kraju, założyciele szukać będą największych talentów.

- Młodzież rozwija umiejętności, które są potrzebne w teatrze muzycznym, w musicalu., czyli przede wszystkim wokal, umiejętności wokalne, otwarcie się na scenie, kreowanie postaci. Okazuje się, że takie wspólne śpiewanie bardzo integruje, bardzo otwiera. To też jest kształtowanie takich umiejętności społecznych, które w tym wieku jest bardzo potrzebne – informuje Katarzyna Goworek.           

Na warsztaty dostanie się około dziesięciu osób. Najbardziej utalentowana młodzież ma szansę znaleźć się w zespole Teatru Studio Buffo.

- Chciałabym po prostu spełnić swoje marzenia, żebym umiała cokolwiek – mówiła nam Natalia Winiarska, jedna z uczestniczek castingu.

- Stresik mały jest, ale wierzę w swoje możliwości i zobaczymy, co z tego będzie – zwierzyła się nam Kinga Kordończuk.

Podczas spotkania odbył się również streaming z Januszem Stokłosą, który zachęcał uczestników do rozwijania swoich zainteresowań muzycznych. Z osobami, które pomyślnie przejdą etap eliminacyjny, organizatorzy skontaktują się osobiście.

             

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •