reklama

reklama

/>

„Junior Culinary Cup” - kolejna edycja w Kielcach

„Junior Culinary Camp” - kolejna edycja w Kielcach

Przed nami finał „Junior Culinary Cup”

5 lutego w Hotelu Kongresowym w Kielcach odbędzie się finał trzeciej edycji „Junior Culinary Cup”- ogólnopolskiego konkursu kulinarnego. Wydarzenie organizuje Fundacja Świętokrzyskich Szefów Kuchni i Kucharzy.

Młodzi uczestnicy tym razem przygotowują pierś z kaczki.

Hubert Sanecki, wiceprezes fundacji oraz szef konkursu zdradził, co będzie brane pod uwagę przy wyborze finalistów.

- Przy wyborze finalistów tak naprawdę opieramy się na zgłoszeniach, które mamy przesłane od nich, czyli przede wszystkim receptura oraz zdjęcie dania. Na pewno będziemy brali pod uwagę różnorodność technik, wykorzystanych w danym daniu, połączenie smaków oraz jak danie wygląda wizualnie – przedstawiał.

Na przygotowanie potraw uczestnicy konkursu mają 90 minut. Ocenie podlegać będzie zgodność zdania z recepturą i zdjęciem, estetyka wykonania czy organizacja stanowiska pracy.

W tym roku do konkursu zgłosiło się aż 50 osób, z których zostanie wyłonionych ośmiu finalistów.

- Młodzież może pokazać swoje umiejętności, będzie im to przydatne w dalszej karierze, będą mogli zaprezentować się kucharzom i uzyskać staże, praktykę, pracę w dobrych zakładach gastronomicznych – opowiadał Rafał Korus, prezes Fundacji Świętokrzyskich Szefów Kuchni i Kucharzy.

Tegoroczną atrakcją wydarzenia będą warsztaty z carvingu, czyli rzeźbienia w owocach i warzywach.  Przeprowadzi je mistrz świata w tej dziedzinie – Grzegorz Gniech.

Konkurs, który odbędzie się w środę 5 lutego,  ma charakter otwarty dla publiczności. Dla widowni przygotowano konkursy z nagrodami.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •