reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

Nowe miejsce do nauki dla praktyków

Nowe miejsce do nauki dla praktyków

Prawie 8000 m2 powierzchni, inwestycja warta blisko 50 mln zł i ponad 30 pracowni do praktycznej nauki zawodu – tak w liczbach prezentuje się CK Technik, czyli Centrum Kształcenia Zawodowego. Placówka powstaje przy ulicy Łódzkiej w Kielcach

 - Myślę, że CKZ to nie tylko przygotowanie kadr, które później mogą być w danej firmie bardziej szlifowane, ale także współpraca ze szkołami, które nie zawsze na swoim poziomie edukacyjnym posiadają tego typu warsztaty techniczne, które pokazują, jak młoda osoba – chłopak czy dziewczyna może poprawić swoją wiedzę teoretyczną w praktyce. – wyjaśniał Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

We wtorek 4 lutego, dziennikarze mogli zwiedzić gmach nowej budowli. Prace są tu już na wykończeniu.  Brakuje tylko sprzętu techno-dydaktycznego. Wyposażenie ma być niemal identyczne jak w przedsiębiorstwach.

 - Jesteśmy w przełomowym momencie, jeśli chodzi o historię Kielc. W końcu szkolnictwo zawodowe wraca na swoje tory. Tworzymy ośrodek po to, żeby kształcić najlepszych fachowców, najlepszych specjalistów w branżach tj.: obróbka metalu, branża automotive, czyli cały obszar samochodowy, ale również mechatroników, automatyków czy choćby nawet informatyków – informował Dominik Kraska, dyrektor powstającej placówki.

Oprócz części warsztatowej w budynku znajdą się również sale wykładowe, konferencyjne oraz część biurowo-administracyjna, przeznaczona dla samego inwestora.

 - Zaawansowanie prac na chwilę obecną mamy na poziomie 90%, zostały nam prace związane z wykończeniem i uruchomieniem systemów. Wkrótce rozpoczynamy prace porządkowe i będziemy przystępować do zgłoszenia do służb – podsumowywał Piotr Kawecki, kierownik budowy,

Pierwszy człon nazwy ośrodka celowo skrócono do dwóch liter – ma się bardziej kojarzyć z łacińskim skrótem od Civitas Kielce, który widnieje na herbie naszego miasta, niż z samą formą edukacji.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •