reklama

reklama

/>

Matki kontra ZUS

Matki kontra ZUS

Są młode, ambitne, wychowują dzieci i prowadzą własne firmy. Łączy ich coś jeszcze, od miesięcy jak mówią, są bezpodstawnie dręczone przez ZUS. Przedsiębiorcze Matki postanowiły głośno mówić o swoim problemie.

Pani Katarzyna Trzebińska jest właścicielem przedszkola. Firmę prowadzi od 2012 roku, zatrudnia kilku pracowników, terminowo opłaca składki. Jednak w ostatnim czasie czuje się pokrzywdzona działaniem ZUS-u.

„jestem tutaj po to, żeby sprzeciwić się bezprawnym działaniom, skierowanym w Kobiety prowadzące Działalność Gospodarczą, kobiety które są nękane kontrolami i wstrzymywane są im zasiłki”

Młode Matki, bo ich przede wszystkim problem dotyczy, były zachęcane do tego, żeby zakładać firmy, oraz opłacać wyższe składki, by w razie macierzyństwa czy choroby móc korzystać z wyższych świadczeń, jednak w praktyce nie wygląda to już tak zachęcająco.

„Kiedy pojawia się to szczęście w postaci macierzynstwa czy pojawia się choroba, zaczyna się problem, zaczynają się kontrole”.


Kobiety nie mają nic przeciwko kontrolom, chcą jednak, aby były one bardziej sprawne i odbywały się wtedy, kiedy istnieje do tego powód. Pani Ewelinie ZUS zarzuca fikcyjność, mimo że jej firma funkcjonuje na rynku od ponad 6 lat. Mimo wszystko musi walczyć o swoje dobre imię.

Według ZUSu masowych kontroli na matki prowadzące działalność nie ma.
Kontrole przeprowadzone są cyklicznie i dotyczą wszystkich.

„Kontrolowani są zarówno lekarze, przedsiębiorcy czy też osoby prowadzące działalność gospodarczą”

Kobiety w podobnej sytuacji utworzyły ruch społeczny „Kobiety na działalności gospodarczej kontra ZUS”. Jak mówią nie odpuszczą bezpodstawnym oskarżeniom. Zapowiadają ogólnopolski protest, który odbędzie się w Dzień Kobiet 8 marca przed kancelarią premiera w Warszawie.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •