reklama

reklama

/>

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty lub snowboard?

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty lub snowboard? Ile kosztuje ubezpieczenie na narty lub snowboard?

Wyjazd na narty lub snowboard to w okresie ferii zimowych bardzo dobry pomysł. Łączymy aktywność na świeżym powietrzu z dobrą zabawą. Warto jednak pamiętać, że to sporty podwyższonego ryzyka. Ochronę w razie nieszczęśliwych wypadków zapewni odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.

Ubezpieczenie turystyczne a polisa dla narciarzy – czym się różni?

Klasyczne ubezpieczenie turystyczne chroni turystę na wypadek chorób czy nieszczęśliwych zdarzeń, które mogą go spotkać, ale sytuacje w których przebywa nie są specjalnie ryzykowne czy ekstremalne. Co to oznacza? Nie obejmuje więc ochroną aktywności, w których pojawia się zwiększone ryzyko, czyli większości sportów, ekstremalnych podróży czy niestandardowych form aktywności.

Takie ubezpieczenie nie bierze na siebie odpowiedzialności finansowej za wypadki, do których dochodzi, gdy turysta zdecyduje się na uprawianie sportu, albo sposób uprawianej przez niego turystyki będzie można zakwalifikować jako turystyka ekstremalna lub niebezpieczna. Firmy ubezpieczeniowe niechętnie biorą na siebie zwiększone ryzyko w ramach standardowych polis. W ramach ubezpieczenia dedykowanego jest już zupełnie inaczej.

Ubezpieczenie na narty lub snowboard

Wybierając ubezpieczenie na narty lub snowboard, ubezpieczony zyskuje dodatkową ochronę, która zadziała w sytuacjach uprawiania przez niego sportu niebezpiecznego. Narty i snowboard można do takich zaliczyć. Koszty polisy tego rodzaju mogą się okazać nieco wyższe, jednak w bez porównania z ewentualnymi kosztami leczenia za granicą.

Polisa na narty zapewnia zatem pokrycie kosztów leczenia i ratownictwa. Ubezpieczenie NNW przyda się, jeśli uszczerbek na zdrowiu okaże się trwały. Warto mieć także OC w życiu prywatnym oraz objąć ochroną bagaż i sprzęt sportowy.

Decydując się na takie ubezpieczenie na narty przez internet w rankomat.pl, warto sprawdzić, jaki jest zakres oferowanej ochrony, jakie są wyłączenia i jakie ograniczenia firma wprowadza, a jakie sytuacje nie są dla niej kłopotliwe. Takie przygotowanie pozwoli nie tylko uniknąć rozczarowań, ale również pozwoli na dokonanie lepszego, bardziej dopasowanego do potrzeb wyboru.

Na koniec koszty

Koszt takiego ubezpieczenia zależny jest od tego, na jaki czas jest zawarte, jaki posiada zakres ochrony oraz jak wysokie są sumy gwarantowane. By sprawdzić, jakie są różnice w cenie, zależnie do wymienionych parametrów, można porównać ubezpieczenie turystyczne online na rankomat.pl. Takie zestawienie nie tylko da ogólny ogląd na sytuację na rynku, ale również pokaże, że przy niedużej różnicy składki, różnica w wypłatach może być zdecydowanie wyższa.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •