reklama

reklama

/>

Pomagali „wrócić do domu”

Koszulka od Łukasza Fabiańskiego, zawodników z Vive Tauron Kielce i piłki z autografami… VI Liceum Ogólnokształcące w Kielcach zadbało, by oprócz wartościowych przedmiotów, przekazanych na licytację dla kieleckiego hospicjum, nie zabrakło też innych atrakcji. Turniej charytatywny na rzecz instytucji odbył się w środę, 12 lutego.

„HOSPICJUM TO NIE JEST MIEJSCE GDZIE SIĘ UMIERA. HOSPICJUM TO POWRÓT DO DOMU” – brzmi idea działania Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Aby wspomóc instytucję, w Liceum im. Juliusza Słowackiego w środę, 12 lutego zorganizowano Charytatywny Turniej Piłki Nożnej. Nie jest to jedyne działanie, jakie szkoła podejmuje na rzecz hospicjum.

- Turniej Charytatywny Piłki Nożnej, który się dzisiaj  odbywa u nas , już pięknie wpisuje się w tradycję szkoły, bo to jest piąta edycja. Ale to jest jedno z działań, jakie prowadzimy dla chorych z hospicjum – uczestniczymy w akcji „Pola Nadziei”, co oznacza kwesty, akcje charytatywne. Włączyliśmy się do działań, biorąc również udział we współpracy z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych podczas wczorajszego koncertu i to też ładnie się wpisało w datę Międzynarodowego Dnia Chorego – tłumaczyła Katarzyna Cedro, dyrektor liceum.

Środki pozyskano ze sprzedaży ciast, pizzy i licytacji sportowych fantów, pośród których prawdziwą „perełką” była koszulka podpisana przez bramkarza polskiej reprezentacji piłki nożnej – Łukasza Fabiańskiego. W turnieju zmierzyło się ze sobą ponad 30 drużyn. Najbardziej wyczekiwanym meczem był ten rozegrany pomiędzy nauczycielami i rodzicami, których na bramce wspierał Sławomir Szmal – wieloletni piłkarz ręczny w drużynie Vive Tauron Kielce.

- W dzisiejszym turnieju w większości udział biorą uczniowie naszej szkoły i absolwenci. Mamy dwie drużyny absolwentów oraz drużynę kleryków, którzy zadeklarowali chęć zagrania. Zresztą specjalnie wrócili z ferii, żeby móc być na naszym turnieju no i wesprzeć hospicjum – opowiadał Kamil Łazarski, przewodniczący szkoły i współorganizator.

Młodzież co roku bardzo chętnie angażuje się w akcję.  

- Włączyłem się w akcję charytatywną dla dzieci z hospicjum, ponieważ kocham grać w piłkę, a nic nas to nie kosztuje, dodatkowo można komuś pomóc, więc to tym bardziej super – uzasadniał swój udział w turnieju Radosław Szymonek ze szkolnej drużyny „Team Of The Decade”.

Patronat nad nim objęły m.in. Wodociągi Kieleckie i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •