reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

ZUS wysyła Listy do przedsiębiorców

ZUS wysyła Listy do przedsiębiorców

ZUS rozpoczął wysyłkę ponad 3 milionów listów do przedsiębiorców. Znajdzie się w nich podsumowanie wpłat przekazanych w 2019 roku, na indywidualny numer rachunku składkowego.

W województwie świętokrzyskim listów jest blisko 68 tysięcy. Z przesłanej korespondencji, każdy przedsiębiorca będzie mógł się dowiedzieć w jakiej wysokości wpłacił w ubiegłym roku składki i jakie należności zostały z nich pokryte. Na koniec dowie się także, czy jego konto rozliczone jest na tak zwane „zero”, czy tez występuje nadpłata lub niedopłata.

„Apelujemy do każdego przedsiębiorcy, który taki list otrzyma, by po pierwsze, nie bał się go otworzyć, po drugie przeczytał, zobaczył czy sprawdził czy informacje które są zawarte, są takie jakich oczekuje” - mówi Paweł Szkalej, rzecznik prasowy ZUS

W tym roku po raz ostatni ZUS przekaże tę wiadomość w formie papierowej. W przyszłości informacja o sposobie rozliczania wpłat, będzie dostępna w formie elektronicznej na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

„Platforma usług elektronicznych jest to specjalne narzędzie, które ułatwia każdemu klientowi kontakt z ZUS, bez wychodzenia z domu. Każdy kto taki list otrzyma, a nie posiada takiego konta, będzie miał instrukcje jak takie konto założyć. A to tak naprawdę dwie minuty, dowód osobisty i konto działa” - mówi Paweł Szkalej – rzecznik prasowy ZUS w Kielcach

Przesłanie przedsiębiorcom informacji o stanie bieżących rozliczeń, jest możliwe dzięki wprowadzeniu e- składki. Od 1 stycznia 2018 roku, wszystkie należności wpłacane są na indywidualny numer rachunku bankowego jednym zwykłym przelewem.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •