reklama

reklama

/>

reklama

/>

Zobacz motoryzację w miniaturze

Wystawę Historii Motoryzacji w Miniaturze,  można oglądać w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach.

Wystawa powstała dzięki kolekcji aut, modeli samochodów, przekazanych dla Muzeum, przez pioniera kolekcjonerstwa modeli pojazdów w Polsce Sławoja Franciszka Gwiazdowskiego.

„  To inżynier który zajmował się nie tylko kolekcjonowaniem kolekcji samochodów, ale również potrafił sam wykonywać modele, jeśli jakiegoś nie potrafił znaleźć bądź kupić. Jeden z takich przykładów mamy tutaj na wystawie.”- mówi Paweł Grzesik- kierownik działu historii w Muzeum Narodowym w Kielcach

Wystawa przedstawia historię motoryzacji ,od pierwszych automobili z końca XIX wieku do bardziej współczesnych samochodów z lat 80-tych.

„Możemy zobaczyć na wystawie kilka cennych modeli samochodów, z tamtego okresu zwłaszcza z okresu XX -lecia międzywojennego, kiedy też samochody były projektowane przez wybitnych projektantów, designerów. To był przykład świetnego stylu w tamtym czasie, którym można się pochwalić, jak np. samochody marki bugatti”  - mówi Paweł Grzesik- Kierownik działu historii w Muzeum Narodowym w Kielcach

Na szczególną uwagę zasługuje również aranżacja wystawy.  Wykorzystane są do niej fotogramy i plansze, prezentujące historię motoryzacji.

Wystawa jest przeznaczona zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, którzy interesują się motoryzacją.

 

tekst: Ewelina Jamróz-Drezno

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •