reklama

reklama

/>

Czy w Kielcach powstanie pomnik "Rzezi Wołyńskiej" - w czwartek Sesja Rady Miasta Kielce

Czy w Kielcach powstanie pomnik "Rzezi Wołyńskiej" - w czwartek Sesja Rady Miasta Kielce

Zmiany w budżecie, niewykorzystane środki z ubiegłego roku, czy uchwała w sprawie budowy pomnika wołyńskiego. Między innymi te tematy zostaną poruszone na najbliższej sesji Rady Miasta Kielce. 

Zmiany w sposobie tajnego elektrycznego głosowania czy uchwała w sprawie budowy pomnika wołyńskiego to tematy, które radni poruszą na najbliższej sesji Rady Miasta Kielce w czwartek 20 lutego.

"Będzie projekt uchwały mówiący o tym aby zmieniać zasady dotyczące przyznawania dotacji na wymiany źródeł ciepła i tutaj chcemy poszerzyć kręg odbiorców, że nie tylko osoby, które będą mogły zmienić paliwo stałe na gaz, czy przyłączenie do sieci ciepłowniczej, ale również te osoby, które będą chciały korzystać z piecyków elektrycznych." - mówił Przewodniczący Rady Miasta Kamil Suchański.

Na sesji Rady Miasta zostanie poruszonych kilkadziesiąt punktów. Będzie mowa o zmianach w budżecie, o środkach, które zostały niewykorzystane w ubiegłym roku, a także o funduszach, które miasto pozyska z podwyżek np. wywozu śmieci.

"Jak również podwyżki biletów ale z prognozowanej kwoty dodatkowej wpływu z biletów MPK -2,5 miliona złotych i będą to środki przeznaczone na zwiększenie kosztów związanych z przewozem pasażerów, tzw. wozokilometry" – wspominał przewodniczący.

Najbardziej kontrowersyjnym tematem jest uchwała w sprawie budowy pomnika upamiętniającego ofiary "Rzezi Wołyńskiej".

"Chyba najbardziej kontrowersyjny jest temat pomnika wołyńskiego, wzbudza najbardziej emocje. Jest to inicjatywa społeczna, oddolna zgodnie z tą uchwałą, którą kiedyś przyjęliśmy w zakresie w jaki sposób mają być te uchwały składane, skoro są wymogi formalne, będziemy na ten temat rozmawiać"

Początek sesji w czwartek o godzinie 10:00

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •