reklama

reklama

/>

Kto dba o interesy seniorów w Kielcach?

Kto dba o interesy seniorów w Kielcach?

Ludzie z dużym dorobkiem zawodowym, doświadczeniem i całą masą pomysłów – mowa o seniorach, którzy działają aktywnie w rzecz osób starszych w Kielcach. W środę 19 lutego odbyła się inauguracja II kadencji Kieleckiej Rady Seniorów.

Pierwsza kadencja Kieleckiej Rady Seniorów dobiegła końca. W czasie inauguracji drugiej kadencji w sali sesyjnej Rady Miasta Kielce pożegnano i podziękowano za zaangażowanie członkom pierwszej Rady Seniorów.

"Dwa lata spotkań, działań, nauki. Szybko nawiązaliśmy kontakt z Radą Krakowską, która istnieje prawie 20 lat i Poznańską, która też około 18 lat. Mają olbrzymi bagaż doświadczeń. Pojechaliśmy do Krakowa, oni do nas, podpisaliśmy stałą współpracę, wymieniliśmy się doświadczeniami" – mówił Andrzej Ordysiński, były przewodniczący I kadencji Rady Seniorów.

Do drugiej kadencji Kieleckiej Rady Seniorów wybrano 15 członków, których zadaniem jest reprezentowanie seniorów zamieszkałych na terenie Kielc, a także działalność o charakterze doradczym i podejmowanie inicjatyw na rzecz osób starszych.

"Ogólnie dla miasta, dla nas seniorów w mieście brakuje toalet publicznych gdzieś przy trasach spacerowych. Brakuje ławek, koszy na śmieci. Dużo takich rzeczy jest prostych, a potrzebnych" – przedstawiała Krystyna Szymaniak, członek II kadencji Rady Seniorów

Przewodniczący Rady Miasta Kamil Suchański oraz prezydent Bogdan Wenta dziękowali seniorom za dotychczasową pracę oraz zaangażowanie na rzecz osób starszych.

"Są to ludzie z dużym dorobkiem zawodowym, z dużym doświadczeniem, z całą masą pomysłów, a przede wszystkim z chęciami, bo nie siedzą w domu, tylko starają się to miasto zmieniać na lepsze i dobrze. Widać, że jest to masa ludzie, którzy są patriotami lokalnymi"- wspominał Kamil Suchański, Przewodniczący Rady Miasta

W czasie uroczystości wręczono nominacje członkom Rady Seniorów drugiej kadencji. W przyszłym tygodniu wybrany zostanie nowy zarząd rady.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •