reklama

reklama

/>

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

 Zostałeś okradziony lub oszukany? Skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej!

 W piątek, 21 lutego rozpoczyna się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Mieszkańcy Kielc będą mogli uzyskać darmowe porady prawne w dwóch siedzibach Sądu Rejonowego – przy ulicy Warszawskiej oraz Malików.

- To nie jest taka pomoc stricte, jakiej udziela adwokat. Nie piszemy pism na stronę, czy też nie wszczynamy za kogoś postępowań, natomiast udzielamy informacji – gdzie z danym problemem się należy udać i jak go rozwiązać – informuje Tomasz Durlej, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach.

Wydarzenie organizowane jest by zwrócić uwagę na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. W pomoc na terenie całego kraju angażują się nie tylko asystenci sędziego czy kuratorzy sądowi, ale również psycholodzy, policjanci i inni specjaliści. Akcja, jak co roku jest koordynowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. 

- Nasza praktyka wskazuje na to, że mieszkańcy przychodzą głównie w sprawach cywilnych – są to sprawy związane z prawem sąsiedzkim, z eksmisjami, sprawy konsumenckie, sprawy o alimenty, sprawy rodzinne, jak również sprawy karne. Generalnie dotyczy to spraw przemocy w rodzinie, pobić oraz miejsca, gdzie można udać się po pomoc – podsumowuje Tomasz Durlej.

Ważne, by na miejsce zabrać ze sobą najistotniejsze dokumenty. Dokładne godziny i sale dyżurów można sprawdzić na stronie www.kielce.sr.gov.pl.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •