reklama

reklama

/>

Kolejny przypadek złamania zasad kwarantanny w Kielcach

Kolejny przypadek złamania zasad kwarantanny w Kielcach Kolejny przypadek złamania zasad kwarantanny w Kielcach

On lekceważył kwarantannę, ona próbowała okłamać policjantów.

Kilkanaście przypadków naruszenia kwarantanny odnotowali ubiegłej doby kieleccy policjanci. Osoby złapane na nieprzestrzeganiu kwarantanny niejednokrotnie wykazują lekceważący stosunek do całej sytuacji. Jak np. 39- letni kielczanin, którego wczoraj nietrzeźwego, przy jednym ze sklepów napotkali dzielnicowi.

Kontrolę przestrzegania kwarantanny przez kielczanina przeprowadzili dzielnicowi z komisariatu przy ul. Kołłątaja. Funkcjonariusze podjechali do mieszkania 39- latka i zgodnie z algorytmem, podjęli próbę kontaktu. Jednak mężczyzna, pomimo kilkukrotnych prób, nie odbierał telefonu, nie nawiązał także kontaktu przez domofon. W pewnym momencie do wykonujących czynności mundurowych podeszła kobieta, jak się okazało żona objętego kwarantanną 39- latka.

Kielczanka wykazywała duże niezadowolenie z wizyt mundurowych, a następnie oświadczyła, że mąż zamieszkuje w innym bloku. Nie potrafiła odpowiedzieć na pytania dzielnicowych, czy taki fakt został zgłoszony do służb sanitarnych. Mundurowi z Komisariatu Policji II w Kielcach ustalili jednak, że 39- latek notorycznie wychodzi z mieszkania, chodząc m.in. do sklepu. I właśnie sprawdzając ten rejon zauważyli mężczyznę, którego dzielnicowy dobrze znał.

Kielczanin na widok mundurowych nagle ustawił się w kolejce do apteki, udając klienta. Funkcjonariusze z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, wyposażeni w środki ochrony osobistej postanowili odizolować 39- latka od innych osób. Mężczyzna, bełkotliwą mową bagatelizował całą sytuację. Stwierdził, że zamierza w najbliższym czasie zorganizować nawet przyjęcie rodzinne i nie zamierza płacić żadnych kar. To jednak pozostanie już w ocenie sądu i służb sanitarnych, które mogą nałożyć na niego administracyjną karę.

Przestrzegamy także przez zachowaniem, którego dopuściła się żona opisywanego 39- latka. W myśl art. 65 Kodeksu Wykroczeń umyślne wprowadzenie w błąd co do tożsamości własnej lub innej osoby, a także m.in. miejsca zatrudnienia lub zamieszkania, jest zagrożone karą grzywny lub ograniczenia wolności.


Źródło: KMP w Kielcach

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •