reklama

reklama

/>

W Kielcach dezynfekują przystanki

W Kielcach dezynfekują przystanki

Pracownicy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych rozpoczęli mycie i dezynfekcję kieleckich wiat przystankowych. To kolejny etap naszych działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w mieście - podkreśla Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

- Dezynfekcji podlegać będzie przestrzeń, w której w ciągu dnia przebywa duża liczba mieszkańców Kielc - w tym przypadku będą to przystanki komunikacji publicznej. Cel jest oczywisty - takie działania mają nam pomóc w zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa - dodaje prezydent Wenta.

Po umyciu i osuszeniu wszystkich elementów, przystanek i przestrzeń wokół niego spryskiwane są środkiem do dezynfekcji. To płyn, który działa nie tylko na bakterie, grzyby i pleśń, ale jest również wirusobójczy. Na co dzień środek ten stosowany jest do utrzymania higieny m.in. w szpitalach, więc jest bezpieczny dla ludzi.

 Zlecenie na wykonanie prac spółka otrzymała od miasta już 17 marca, ale prace rozpoczęto tydzień później, ponieważ były duże problemy z zakupem środka do dezynfekcji.

- Ogólnie środków dezynfekujących nie ma, tym bardziej tych wirusobójczych. Musieliśmy szukać tych środków u producentów, którzy obsługują duże zamówienia. Odsyłali nas do dystrybutorów, w końcu u jednego z nich udało nam się pozyskać ten środek – mówi Wojciech Ziach, członek zarządu RPZiUK.

Na tę chwilę udało się pozyskać koncentrat, z którego można przygotować 40 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji. Częstotliwość prac będzie uzależniona od pogody.

-   Jeżeli warunki pozwolą i dodatnia temperatura utrzyma się również w nocy, to te czynności będziemy wykonywać także w godzinach nocnych - dodaje Wojciech Ziach.

Docelowo umyte i zdezynfekowane zostaną wszystkie przystanki w Kielcach.

źródło: um.kielce.pl

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •