reklama

reklama

/>

Rozszerzenie pakietu pomocowego dla kieleckich przedsiębiorców

Rozszerzenie pakietu pomocowego dla kieleckich przedsiębiorców
Rozszerzenie pakietu pomocowego dla kieleckich przedsiębiorców Rozszerzenie pakietu pomocowego dla kieleckich przedsiębiorców

Rzecznik Prasowy Prezydenta Kielc poinformował o rozszerzeniu pakietu pomocowego dla kieleckich przedsiębiorców. Chodzi o wsparcie dla lokatorów Kieleckiego Parku Technologicznego.

- Wielu z nich to młodzi przedsiębiorcy, osoby, które stawiają pierwsze kroki w świecie biznesu. Dzisiaj, w obliczu wprowadzonego w Polsce stanu epidemii, w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy - informuje Bogdan Wenta, prezydent Kielc.


- W ramach opracowanej propozycji, dla przedsiębiorców, którzy zostali zmuszeni do znacznego ograniczenia lub zaprzestania swojej działalności, planujemy m.in. obniżyć czynsz za kwiecień bieżącego roku - będzie to obniżka od 50 do 95% w stosunku do obecnej stawki – dodaje prezydent Bogdan Wenta.


Przysługująca ulga będzie uzależniona od spadku przychodu. Na 95% ulgę będą mogli liczyć ci przedsiębiorcy, którzy w marcu br. osiągnęli przychód o 76% mniejszy (lub powyżej), niż miesiąc wcześniej.


Zakres ulg:

Procentowy spadek przychodu w miesiącu marcu 2020 r. w stosunku do miesiąca luty 2020 r. Przysługująca procentowa ulga do opłat czynszowych z tytułu spadku dochodów:


1 od 0 % do 39 % 0 % ulgi
2 od 40 % do 50 % 50 % ulgi
3 od 51 % do 75 % 75 % ulgi
4 76 % i powyżej 95 % ulgi

W celu obniżki czynszu, najemca powinien złożyć do dyrektora Kieleckiego Parku Technologicznego wniosek i wskazać w nim wysokość utraty przychodu. Do wniosku należy załączyć miesięczne sprawozdania finansowe za miesiące luty i marzec oraz wniosek o udzielenie pomocy de minimis, a także informację o wysokości otrzymanej pomocy de minimis w poprzednich trzech latach. Dokumenty należy złożyć do dnia 7 kwietnia 2020 r.
Dodatkowo, w kolejnych dwóch miesiącach tj. w maju i czerwcu 2020 r., lokatorzy będą mogli wnioskować o odroczenie płatności czynszu.


Ponadto najemcy lokali w Zespole Inkubatorów Technologicznych, rozliczanych w systemie ryczałtowym, którzy spełniają warunki do obniżenia czynszu, nabędą prawo do obniżenia opłaty eksploatacyjnej w miesiącu kwietniu o 30% stawki określonej w regulaminie naboru
i funkcjonowania oraz w umowie najmu.


Jednocześnie, wobec wszystkich najemców lokali użytkowych, znajdujących się w budynkach będących w zarządzie Kieleckiego Parku Technologicznego w Kielcach, którzy podpisali umowy przed dniem 1 marca 2020 r., odstępuje się od dokonania waloryzacji czynszu
w oparciu o roczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych za rok 2020, bez konieczności składania odrębnych wniosków.


- Decydując się na tego rodzaju wsparcie, żywię głęboką nadzieję, że choć w niewielkim stopniu będziemy mogli pomóc naszym przedsiębiorcom. Większość lokatorów to młode firmy, które wymagają szczególnego potraktowania. To z myślą o nich utworzony został Kielecki Park Technologiczny i to dla nich każdego dnia staramy się uatrakcyjnić naszą ofertę - podkreśla Justyna Lichosik, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

źródło: um.kielce.pl

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •