Harcerze pomagają w walce z wirusem

Harcerze pomagają w walce z wirusem Harcerze pomagają w walce z wirusem

Instruktorzy ZHP Chorągwi Kieleckiej aktywnie włączają się w służbę w związku z epidemią COVID-19. Szyją maseczki, pomagają Ośrodkom Pomocy Społecznej, Ośrodkom Pomocy Rodzinie w dostarczaniu zakupów oraz posiłków do seniorów, a także animują wolny czas dzieciom i młodzieży w ramach akcji #zostańwdomu.

Członkowie ZHP włączają się w najróżniejsze akcje, których celem jest niesienie pomocy. Obecnie najczęściej spotykaną formą pomocy jest szycie maseczek. Włączyły się już w nią hufce: Busko Zdrój, Kielce – Miasto, Kielce – Południe, Pińczów, Starachowice oraz Staszów.

Hufce Chorągwi Kieleckiej ZHP wspierają także organizację tymczasowych punktów kwarantanny poprzez wypożyczenie sprzętu biwakowego - łóżek polowych, a także materacy i kocy.

Na co dzień w szeregach organizacji działają także Harcerskie Grupy Ratownicze, których członkowie posiadają często ratownicze i medyczne uprawnienia państwowe. Obecnie pracują oni w służbach medycznych, w „pierwszej linii” walki z epidemią.

Wszystkie hufce włączają się w akcję #zostańwdomu. Brak zbiórek terenowych wcale nie sprawia, że praca harcerska zwalnia. Instruktorzy organizują online zbiórki, gry, quizy oraz liczne konkursy.

Chorągiew Kielecka na swoim facebookowym fanpage codziennie publikuje ciekawe aktywności oraz animuje dodatkowy program (#kieleckachallenge, konkurs minecraft, czy quizy-kahoot). Harcerze zapraszają do obserwowania, każdy znajdzie coś dla siebie.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •