Logo
Wydrukuj tę stronę

Harcerze pomagają w walce z wirusem

Harcerze pomagają w walce z wirusem Harcerze pomagają w walce z wirusem

Instruktorzy ZHP Chorągwi Kieleckiej aktywnie włączają się w służbę w związku z epidemią COVID-19. Szyją maseczki, pomagają Ośrodkom Pomocy Społecznej, Ośrodkom Pomocy Rodzinie w dostarczaniu zakupów oraz posiłków do seniorów, a także animują wolny czas dzieciom i młodzieży w ramach akcji #zostańwdomu.

Członkowie ZHP włączają się w najróżniejsze akcje, których celem jest niesienie pomocy. Obecnie najczęściej spotykaną formą pomocy jest szycie maseczek. Włączyły się już w nią hufce: Busko Zdrój, Kielce – Miasto, Kielce – Południe, Pińczów, Starachowice oraz Staszów.

Hufce Chorągwi Kieleckiej ZHP wspierają także organizację tymczasowych punktów kwarantanny poprzez wypożyczenie sprzętu biwakowego - łóżek polowych, a także materacy i kocy.

Na co dzień w szeregach organizacji działają także Harcerskie Grupy Ratownicze, których członkowie posiadają często ratownicze i medyczne uprawnienia państwowe. Obecnie pracują oni w służbach medycznych, w „pierwszej linii” walki z epidemią.

Wszystkie hufce włączają się w akcję #zostańwdomu. Brak zbiórek terenowych wcale nie sprawia, że praca harcerska zwalnia. Instruktorzy organizują online zbiórki, gry, quizy oraz liczne konkursy.

Chorągiew Kielecka na swoim facebookowym fanpage codziennie publikuje ciekawe aktywności oraz animuje dodatkowy program (#kieleckachallenge, konkurs minecraft, czy quizy-kahoot). Harcerze zapraszają do obserwowania, każdy znajdzie coś dla siebie.

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.