reklama

reklama

/>

Premier Morawiecki: "Musimy utrzymać dystans społeczny na ulicach"

Premier Morawiecki: "Musimy utrzymać dystans społeczny na ulicach"

Musimy utrzymać dystans społeczny na ulicach - Premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych ograniczenia w kontaktach społecznych.

We wtorek 31 marca Premier Mateusz Morawiecki i Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali o nowych obostrzeniach w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. 

- Musimy utrzymać dystans społeczny na ulicach; będą ograniczenia w dostępie do parków, bulwarów, miejsc rekreacji - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Od 1 kwietnia według nowych ustaleń osoby poniżej 18 roku życia będą mogły przebywać w przestrzeni publicznej tylko z dorosłym opiekunem.

Zamknięte zostają markety budowlane. Dodatkowym ograniczeniem będzie obowiązek używania rękawiczek ochronnych podczas zakupów.

Seniorzy po 65 roku życia leki aptekach wykupią w godzinach od 10 do 12. W tych samych ramach czasowych także sklepy spożywcze obsługiwać będą tylko osoby starsze.

Obostrzenia dotyczą też 2 metrowej odległości którą należy utrzymać między sobą. W sklepach przy jednej kasie, mogą znajdować się maksymalnie klientów.

Podczas konferencji prasowej szef rządu zwracał uwagę, na docierające informacje o kolejnych osobach zakażonych i kolejnych ofiarach koronawirusa.

"Chcemy być przygotowani na rosnącą liczbę zakażeń, ale chcemy jednocześnie ograniczać, wypłaszczać krzywą przyrostu zakażeń, aby nie doszło do takiej sytuacji jak we Włoszech czy Hiszpanii, do sytuacji segregacji chorych, selekcji tych którzy jeszcze mogą być poddani leczeniu respiratorem czy nie" - dodał Morawiecki.

Kolejne ograniczenia są koniecznością, jeśli chcemy, aby życie społeczne i gospodarcze wróciło za kilka miesięcy do normalności - podkreślił premier. 

"Za dużo jest cały czas kontaktów pomiędzy ludźmi, za dużo jest spacerów, za dużo osób przebywało na bulwarach, plażach w różnych miejscach" - wskazał.

 

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •