reklama

 

reklama

 

/>

Wolontariusze szyją maseczki

Wolontariusze szyją maseczki Wolontariusze szyją maseczki

Pomimo trudnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, wolontariusze Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach szukają rozwiązania, aby móc pomagać. Dlatego już od kilku tygodni Regionalne Centrum Wolontariatu włącza się w szycie maseczek dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Inicjatorką akcji jest wolontariuszka - Grażyna, która razem z mężem Markiem i wnuczką Julią od kilku tygodni ciężko pracuje, aby przekazać maseczki. W tym tygodniu zostanie dostarczonych ponad 500 maseczek dla personelu Szpitala Wojewódzkiego.

Ponadto, w szycie masek zaangażowali się wolontariusze z Armenii i Turcji, przebywający od września w Kielcach na projekcie w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności oraz inni wolontariusze lokalni, którzy również próbują swoich sił w szyciu maseczek.

Dzięki połączeniu wspólnego zapału, w kolejnych tygodniach zostanie przekazanych około 3000 maseczek ochronnych. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania naszych wolontariuszy, ich postawy i chęci niesienia pomocy w tym trudnym dla wszystkich okresie.

Pozostali wolontariusze, którzy na co dzień działają lokalnie są zaangażowani w udzielanie korepetycji online - zarówno na poziomie szkoły podstawowej, jak i ponadpodstawowej. Jeśli uczeń potrzebuje pomocy, może napisać e - mail na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , w którym wskaże z czego i na jakim poziomie potrzebuje pomocy.

Wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności kontynuują spotkania w ramach Przystanku Młodych. Podczas kwarantanny za pomocą komunikatorów internetowych wolontariusze przeprowadzają zajęcia z języka hiszpańskiego, angielskiego, włoskiego i francuskiego.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •