reklama

reklama

/>

reklama

/>

Obradował Młodzieżowy Sejmik Województwa

Obradował Młodzieżowy Sejmik Województwa

I Ty możesz zostać Einsteinem, i Ty możesz zostać Messim. Pod takim hasłem odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa. W obradach, prócz marszałka Adama Jarubasa i przewodniczącego Sejmiku Tadeusza Kowalczyla, udział wzięli także piłkarze Vive i Korony Kielce, Karol Bielecki i Przemysław Trytko.

Sesja młodzieżowego sejmiku województwa świętokrzyskiego szykowana była od kilku tygodni. Traf chciał, że zorganizowano ją akurat w dzień św. Mikołaja. Gimnazjaliści z naszego regionu mieli zatem nie lada niespodziankę. Hasłem spotkania było „I ty możesz zostać Einsteinem, I ty możesz zostać Messim”.

Wśród zaproszonych gości były osoby, które muszą być niejako wzorem dla młodzieży. W klubach Vive Targi i w Koronie szkoli się około tysiąca chłopców. Dlatego, o tym jak osiągnąć zamierzony cel, opowiedzieli zawodnicy tych zespołów, Karol Bielecki i Przemysław Trytko.

Karol chwalił też inicjatywę młodzieżowego sejmiku. Sam pochodzi z naszego regionu, bo dorastał w Sandomierzu. Obaj panowie są po groźnych kontuzjach, jednak dzięki walce i szczęściu wciąż mogą realizować swoją pasję.

Marszałek Adam Jarubas przekonywał zaś, że warto szukać i odnaleźć w sobie nasz talent. Każdy ma taką rzecz, w której jest dobry. W Młodzieżowym Sejmiku wzięło udział kilkaset osób z terenu całego województwa świętokrzyskiego.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •