reklama

reklama

/>

„Odmęt” kielczanina Jacka Łukawskiego niebawem w księgarniach

„Odmęt” kielczanina Jacka Łukawskiego niebawem w księgarniach „Odmęt” kielczanina Jacka Łukawskiego niebawem w księgarniach

W połowie czerwca pojawi się w księgarniach kryminał „Odmęt”, którego akcja osadzona została w Chęcinach i w Kielcach. Autorem jest Jacek Łukawski. Wydawcą - Czwarta Strona Kryminału. 

Akcja „Odmętu” rozgrywa się w 2016 roku:

"Dziennikarz Damian Wolczuk ma pecha. Jego związek się rozsypuje, traci pracę i przegrywa proces o zniesławienie. Rusza więc do Krakowa, gdzie ma szansę na pracę w redakcji nowego pisma. Niestety wciąż prześladuje go pech. W środku nocy, na rozkopanym odcinku drogi, dochodzi do stłuczki. Auto Wolczuka zostaje poważnie uszkodzone, a sprawca ucieka. Na szczęście wracająca z dyżuru pielęgniarka zabiera Damiana do pobliskich Chęcin i organizuje mu nocleg w klasztorze Franciszkanów, gdzie prowadzony jest ośrodek leczenia uzależnień.

Gdy Wolczuk dowiaduje się, że w miasteczku grasuje morderca, w mieście pojawił się tajemniczy żyd, a stary zakonnik opowiada legendę o opętaniu przez szatana, wie że to jego szansa. Decyduje się więc przeprowadzić własne, dziennikarskie śledztwo, pod nosem policji i ekscentrycznego prokuratora, którego miał nieprzyjemność spotkać w przeszłości. Podobno w małym miasteczku każdy ma swoje tajemnice. Wolczuk spróbuje poznać je wszystkie."

Książkę polecają tacy autorzy jak:

Wojciech Chmielarz - "Małe miasteczko, mężczyzna z przeszłością i wielowątkowe śledztwo w sprawie brutalnego zabójstwa. "Odmęt" to intrygująca i mroczna kryminalna opowieść."

Jakub Ćwiek - "Tworząc swoje opowieści fantastyczne Jacek Łukawski zawsze dbał o niezwykły nastrój i klimat historii oraz kreację fabularnej rzeczywistości. Jest w jego pisaniu realność szczegółu i surowe podejście do mistycyzmu które dziś tak bardzo przydaje mu się w sprawnym kryminalnym debiucie."

Jest to pierwszy z kilku kryminałów, które będą opowiadały o przygodach kieleckiego prokuratora i współpracujących z nim policjantów.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •