reklama

reklama

/>

"Porwanie", broń i narkotyki - przestępcy zatrzymani w Kielcach

"Porwanie", broń i narkotyki - przestępcy zatrzymani w Kielcach "Porwanie", broń i narkotyki - przestępcy zatrzymani w Kielcach

Praca policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach sprawiła, że dwaj groźni przestępcy trafili do aresztu. To mężczyźni w wieku 23 i 40 lat, którzy zostali zatrzymani we wtorkowy poranek. Śledczy ustalili, że mają na sumieniu m.in. pozbawienie wolności dwóch mężczyzn, nielegalne posiadanie broni oraz przestępstwa narkotykowe. Decyzją kieleckiego sądu sprawcy najbliższe 3 miesiące spędzą w celi.

Wszystko zaczęło się od informacji, do której kieleccy kryminalni dotarli w kwietniu. Funkcjonariusze ustalili, że 22- letni kielczanin najprawdopodobniej został nielegalnie pozbawiony wolności. Bandyci w trakcie kilkudniowego przetrzymywania pokrzywdzonego mieli go wielokrotnie bić i ukradli mu m.in. komputer oraz hulajnogę. Podobny los spotkał 24 -latka, którego z kolei dwaj mężczyźni przetrzymywali 18 kwietnia, w lesie w rejonie Dymin. Również i jego sprawcy pobili. Jednak mimo skomplikowanej i trudnej sprawy, śledczy z Wydziału Kryminalnego kieleckiej komendy trafili na właściwy tor. Połączyli fakty i ustalili, że tych przestępstw dokonali najprawdopodobniej ci sami napastnicy. Wiele dni spędzonych nad wyjaśnieniem tego zdarzenia sprawiło, że mundurowi zgromadzili materiały, by zatrzymać podejrzewanych. Kwestią czasu było także ustalenie ich kryjówki. We wtorkowy poranek kryminalni trafili na teren jednej z posesji w dzielnicy Dąbrowa i zatrzymali obu napastników.

Na tym jednak nie koniec. Kieleccy policjanci oprócz zatrzymań przeprowadzili liczne przeszukania miejsc użytkowanych przez obu mężczyzn. Dało to efekt w postaci zabezpieczenia 6 jednostek przypominających broń, maczet oraz kilkudziesięciu gramów narkotyków. Kryminalni odnaleźli także przedmioty, które napastnicy zabrali pozbawionemu wolności 22- latkowi. Jak wynika z ustaleń, oprawcy działając w ten sposób chcieli odzyskać pieniądze.

Decyzją sądu 23 i 40- latek zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Są podejrzani o liczne przestępstwa. Za bezprawne pozbawienie wolności człowieka, połączone ze szczególnym udręczeniem, kodeks karny przewiduje karę nie mniej niż 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Kielcach

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •