reklama

reklama

/>

Po ulicach Kielc spacerował Mamut i zapraszał widzów na spektakle

Po ulicach Kielc spacerował Mamut i zapraszał widzów na spektakle

Mamut na ulicach Kielc, debata kulturalna z udziałem lalek i internetowe filmiki. Trwa akcja Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” z okazji Dnia Teatru Publicznego. Długie kolejki po bilety za grosze i pełne sale widzów. Tegoroczne obchody wyglądają zupełnie innej.

Po ulicach Kielc spacerował ogromny Mamut i zapraszał widzów na spektakle. Działania z jego udziałem to akcja Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zrealizowana z okazji obchodów Dnia Teatru Publicznego.

W związku z sytuacją epidemiczną i zamknięciem instytucji kulturalnych, Kilkumetrowa lalka wystąpiła w filmie promującym działania oferty online Teatru.

- Stworzyliśmy sytuację rzekomej ucieczki lalki z Teatru, podyktowanej tęsknotą za spotkaniem z publicznością. Uznaliśmy, że skoro nasza scena i widownia muszą być puste zagramy chociażby symbolicznie, zaznaczają artyści.

Wszystkich tych, którzy nie spotkali Mamuta Krzysia, Teatr zachęca do obejrzenia całości materiału inspirowanego dziennikarskimi relacjami na swoim kanale YouTube. Tam dostępna będzie także debata kulturalna z udziałem wybranych postaci ze spektakli „Kubusia”, a także niespodzianka muzyczna w wykonaniu rapującego Hiphopotama.

Aktorzy zapraszają również na internetowe czytania sztuk dla dzieci, które powstaną dzięki dotacji z ministerialnego programu „Kultura w sieci” i będą prezentowane w wakacje.

Mamut autorstwa Łukasza Puczko, powstał w ramach tegorocznej edycji konkursu Animatus.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •