reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

Nowa "normalność" w Strefie Płatnego Parkowania

Pierwsza godzina za darmo, każda kolejna po dwa złote – klub radnych Bezpartyjni i Niezależni w Radzie Miasta Kielce proponuje wprowadzenie zmian do regulaminu Strefy Płatnego Parkowania. Pomysł zyskał aprobatę przedsiębiorców prowadzących działalność w centrum Kielc. Trwają prace nad projektem uchwały w tej sprawie.

Obecnie w związku z obowiązującym w Polsce stanem epidemii pobór opłat za postój samochodów w Strefie Płatnego Parkowania - na mocy uchwały Rady Miasta Kielce - jest zawieszony do odwołania. Przed radnymi debata na temat ukształtowania zasad korzystania z przestrzeni postojowej w okresie po całkowitym odmrożeniu gospodarki.

Klub Bezpartyjni i Niezależni proponuje wprowadzenie zmian do regulaminu Strefy Płatnego Parkowania w zakresie wysokości opłat za postój samochodów – pierwsza godzina za darmo, każda kolejna po dwa złote.

- W taki aksamitny sposób wymusimy intensywną rotację aut w miejscach parkingowych. To zachęci kielczan do przyjazdu do centrum na zakupy, lunch czy „szybką” kawę. Nasz lokalny biznes, który ucierpiał w wyniku pandemii koronawirusa, znów zacznie tętnić życiem. Uważamy, że ustanowienie nowych stawek za parkowanie w śródmieściu powinno być trwałym elementem nowej normalności po Covid-19. Nie wracajmy do status quo sprzed epidemii tylko dostosujmy system do wyzwań, jakie przynosi rzeczywistość, poprzez wdrożenie modelu „godzina za darmo – mówi przewodniczący Rady Miasta Kielce Kamil Suchański.

Kamil Suchański zaznacza, iż inicjatywa klubu radnych Bezpartyjni i Niezależni będzie komplementarna wobec koncepcji rozwoju centrum przedstawionych przez prezydenta Kielc.

Jak dodaje przewodniczący Rady Miasta Kielce, zdecydowana większość przedsiębiorców z centrum miasta popiera rozwiązanie prezentowane przez Bezpartyjnych i Niezależnych.

- Przeprowadziłem także szereg rozmów na poziomie politycznym z radnymi z innych klubów. Jest pozytywny klimat wokół naszej inicjatywy. Dlatego też pracujemy nad projektem uchwały. Sądzę, że znajdzie się on w porządku obrad na najbliższej sesji Rady Miasta – mówi Kamil Suchański.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •