reklama

reklama

/>

reklama

/>

Rusza rekrutacja na #PŚk!

Rusza rekrutacja na #PŚk!

Przed nimi jedna z najważniejszych i najtrudniejszych decyzji w życiu. Już za chwile tegoroczni maturzyści będą musieli wybrać uczelnie i ścieżkę edukacji. Bogatą w nowości ofertę kształcenia przygotowała dla nich Politechnika Świętokrzyska. Kandydaci na studia mogą rejestrować się w systemie internetowym już od 25 maja. Ze względu na pandemię zmienią się zasady rekrutacji.

Uczelnia oferuje aż cztery nowe kierunki studiów: elektromobilność, teleinformatyka, informatyka przemysłowa i inżynieria środków transportu. Każdego roku uruchamiane są nowoczesne specjalności takie jak: modelowanie informacji o budynkach (BIM), inżynieria proekologiczna i komputerowe systemy sterowania i pomiarów, utworzone pod kątem współpracy z Głównym Urzędem Miar i realizacją ogromnej inwestycji jaką jest budowa Świętokrzyskiego Kampusu GUM w Kielcach. Od zeszłego roku można też studiować na kierunku automatyka i elektrotechnika przemysłowa.

Uruchomienie nowych kierunków studiów poprzedziły konsultacje z przedsiębiorcami i ekspertami od rynku pracy. Aktualnie obserwujemy duże zmiany w gospodarce, o dobrą posadę będzie trudniej. Jestem przekonany, że umiejętności i wiedza, które zdobędą studenci w trakcie nauki, zwiększą ich szanse na rynku pracy i otworzą szeroko drzwi do zawodowej kariery – podkreśla Prof. Artur Maciąg, prorektor ds. studenckich i dydaktyki Politechniki Świętokrzyskiej.

Pandemia koronawirusa i ograniczenia z nią związane wymusiły na władzach uczelni wprowadzenie nowych zasad naboru. Rekrutacja rozpoczęła się 25 maja, od tego dnia kandydaci mogą zarejestrować się w systemie. Tura podstawowa trwać będzie do 16 sierpnia. Na kierunki, na które nie zostanie wyczerpany limit przyjęć we wrześniu prowadzona będzie rekrutacja uzupełniająca. Informacje będą dostępne na indywidualnym koncie kandydata. Listy zakwalifikowanych i przyjętych na studia zostaną zamieszczane na stronie internetowej Politechniki Świętokrzyskiej.

Studenci Politechniki Świętokrzyskiej na co dzień uczą się w nowoczesnych laboratoriach pod okiem wykwalifikowanej kadry naukowo-dydaktycznej. Inwestycje w bazę laboratoryjną spowodowały, że uczelnia znalazła się w gronie najlepiej wyposażonych szkół w kraju, a nawet w Europie, jeśli chodzi o aparaturę badawczą.

Od wielu lat Politechnika stawia też na współpracę z przemysłem i instytucjami otoczenia gospodarczego. Kontakty ze środowiskiem biznesowym sprawiają, że absolwenci uczelni są zatrudniani przez pracodawców. Potwierdzają to badania prowadzone przez uczelnię wśród absolwentów – ponad 95 % procent ankietowanych znajduje pracę tuż po ukończeniu studiów.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •