reklama

reklama

/>

reklama

/>

„Stop wirusowi!” – samorząd województwa świętokrzyskiego wspiera placówki medyczne

„Stop wirusowi!”

„Stop wirusowi! Zapobieganie rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie świętokrzyskim” to program realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Na walkę z COVID-19 przeznaczono już 32,5 miliona złotych.

Liderem projektu jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej urzędu marszałkowskiego, a partnerem Departament Zdrowia UMWŚ. Wartość zadania opiewa na kwotę blisko 32,5 miliona złotych. Środki pochodzą z Unii Europejskiej i zostały przyznane w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. To jeden z pięciu głównych funduszy, poprzez które Unia Europejska wspiera rozwój społeczno-gospodarczy wszystkich krajów członkowskich.

Projekt samorządu województwa dotyczy pięciu placówek medycznych. Wsparcie otrzymają: Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze, Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy, Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze oraz Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego.

8 maja odbyło się spotkanie z beneficjentami wsparcia. Posiedzenie dotyczyło koordynacji działań związanych z realizacją projektu. Omówione zostały sprawy związane z ich rozplanowaniem, tak aby rzeczy ochrony osobistej, środki dezynfekujące oraz testy w kierunku COVID-19 jak najszybciej trafiły tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

W ramach projektu wsparciem zostanie objęta także miejscowa jednostka badawcza - Regionalne Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim, gdzie będą przeprowadzane testy w kierunku COVID-19.

Program "Stop wirusowi" obejmuje także działania informacyjno - edukacyjne, takie jak audycje radiowe i telewizyjne. Uruchomiono również numery telefonów dla osób, które potrzebują wsparcia psychologicznego. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •