reklama

reklama

/>

reklama

/>

Dzień Dziecka z e-nergią w internecie

Dzień Dziecka z e-nergią w internecie Dzień Dziecka z e-nergią w internecie

Wyprawa w świat chemii, geologii, telekomunikacji i fizyki. Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego razem z partnerami zaprasza na Dziecka Dziecka on-line.

Co roku z okazji tego święta ECN organizuje piknik popularnonaukowy w Energetycznym Ogrodzie Doświadczeń. Niestety, w związku z epidemią koronawirusa spotkania są niemożliwe, dlatego świętowanie odbędzie się w sieci.

Na uczestników „Dnia Dziecka z e-nergią” czeka wiele atrakcji, przygotowanych przez edukatorów Energetycznego Centrum Nauki KPT, a także zaproszonych partnerów. Wydarzenie rozpocznie się 1 czerwca o godz. 10:00 na facebookowym profilu ECN - https://www.facebook.com/ECN.KPT.

Z uczestnikami e-Dnia Dziecka spotkają się edukatorzy Energetycznego Centrum Nauki KPT i zaprezentują moc eksperymentów, podczas których udowodnią, że balony służą nie tylko do dekoracji, ale mogą być przydatne w przeprowadzaniu różnorodnych doświadczeń, opowiedzą również o zjawisku implozji oraz kolorach ognia. Geopark Kielce - Centrum Geoedukacji zabierze w fantastyczną podróż do czasów kiedy na Ziemi nie było jeszcze dinozaurów, a obszar Kielc pokrywało ciepłe, tropikalne morze.

Urząd Komunikacji Elektronicznej zaprosi na wirtualną wycieczkę po Muzeum Telekomunikacji i Poczty i zdradzi kto do kogo zadzwonił w Polsce po raz pierwszy, o co spierali się Aleksander Bell i Elisha Gray czy jak brzmiał pierwszy SMS na świecie. Odbiorcy przekonają się również, że chemia może być fajna, a to za sprawą spektakularnych, wybuchowych doświadczeń, które zaprezentują edukatorzy Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej „Niewachlów” opowiedzą o tym jak zachować się podczas pożaru, co zrobić gdy widzimy ogień w lesie czy też w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy.

 

(ECN KPT)

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •