reklama

/>

Listy w obronie praw człowieka

Listy w obronie praw człowieka

XIV Maraton Pisania Listów po raz pierwszy zorganizowało Gimnazjum nr 7 w Kielcach zapraszając wszystkich, którym los „słabych, prześladowanych, samotnych chorych i pogrążonych  w rozpaczy” osób nie jest obojętny. Napisać list w obronie człowieka może każdy, a czasem ten mały gest może mieć ogromny wpływ czyjś los.

Gimnazjum nr 7 w Kielcach wraz z Amnesty International zorganizowali XIV Maraton pisania listów. Akcja została przeprowadzona w obronie „więźniów sumienia”, czyli ludzi więzionych na całym świecie za walkę o przestrzeganie praw człowieka lub w obronie ludzi czy całych społeczności wobec których  prawa człowieka są łamane. W akcję pisania listów  niezwykle zaangażowali się uczniowie gimnazjum. Amnesty International na swojej stronie zamieściło 15 konkretnych przypadków w obronie których pisano listy.

Napisać list w obronie praw człowieka mógł każdy uczeń. Ci którzy, nie czuli się na siłach, by napisać coś od siebie mieli przygotowane gotowe szablony listów w języku polskim i angielskim. Każdy mógł wybrać w obronie kogo chce napisać kilka słów. O prawach człowieka i o godności człowieka nauczyciele gimnazjum wielokrotnie mówili uczniom podczas lekcji.

Amnesty International od ponad 50 lat zajmuje się obrona praw człowieka. W latach 70tych otrzymała pokojową nagrodę Nobla. Maraton Pisania Listów zaplanowano jednak jako akcję otwartą dla wszystkich mieszkańców Kielc, studentów, uczniów innych szkół i wszystkich, którym przestrzeganie praw człowieka na całym świecie nie jest obojętnie.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •