reklama

reklama

/>

reklama

/>

Niepełnosprawni doczekali się pełnomocnika

Niepełnosprawni doczekali się pełnomocnika

Bogdan Wenta powołał Pełnomocnika Prezydenta Miasta Kielce do spraw Osób Niepełnosprawnych. Został nim Jerzy Pióro, który rozpoczął pracę pierwszego czerwca. Do jego obowiązków należy m.in. koordynowanie miejskich programów służących poprawie warunków życia osób z niepełnosprawnościami.

Nadzorowanie współpracy ratusza i jednostek organizacyjnych Miasta w zakresie tworzenia rozwiązań dotyczących osób z niepełnosprawnościami. To jedno z zadań pełnomocnika do spraw Osób Niepełnosprawnych. Bogdan Wenta pierwszego czerwca powołał na to stanowisko Jerzego Pióro.

- Problemy i postulaty osób niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów to ważne zadania, które należy realizować i rozwiązywać z najwyższą starannością. W ubiegłym roku wprowadziliśmy „Standardy dostępności przestrzeni publicznej dla osób niepełnosprawnych miasta Kielce” - to ważny dokument, a jego przestrzeganie jest wymogiem przy projektowaniu oraz realizowaniu zadań związanych z budową, przebudową, remontem czy utrzymaniem infrastruktury miejskiej, mówi Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Do obowiązków rzecznika należy także organizowanie konferencji poświęconych tematyce niepełnosprawności, interweniowanie w indywidualnych sprawach osób niepełnosprawnych w instytucjach publicznych, czy przedstawianie prezydentowi problemów tego środowiska.

- Na początku tego roku powołaliśmy nowy skład Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Środowiska osób niepełnosprawnych, z którymi odbywałem spotkania, sygnalizowały jednak także silną potrzebę powołania pełnomocnika w strukturach Urzędu Miasta. Dlatego od 1 czerwca taka osoba rozpoczęła pracę w urzędzie i będzie do codziennej dyspozycji mieszkańców Kielc, dodaje prezydent.

Jerzy Pióro przez ostatnie lata pełnił funkcję dyrektora Placówki Opieki Doraźnej "Azyl" w Kielcach. 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •