reklama

reklama

/>

reklama

/>

BWA dzieciom: galeria działań edukacyjnych i wystawa najmłodszych artystów

BWA dzieciom: galeria działań edukacyjnych i wystawa najmłodszych artystów BWA dzieciom: galeria działań edukacyjnych i wystawa najmłodszych artystów

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach przygotowało dla najmłodszych niespodziankę: nową galerię działań edukacyjnych ARTKLATKA oraz wystawę #zostańwdomu, na którą składają się dzieła uczestników warsztatów plastycznych z cyklu „Spotkania ze sztuką w domu”.

„W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa BWA zostało zmuszone do przeniesienia swojej działalności – w tym zajęć edukacyjnych – do Internetu. Musieliśmy odwołać zaplanowane warsztaty i wydarzenia, w tym zajęcia okolicznościowe „Jajko po malarsku” oraz 8. Ogólnopolski Festiwal Animacji O’PLA, na które mieliśmy pozapisywane grupy ze szkół i przedszkoli. W zamian, co tydzień, zamieszczaliśmy na Facebooku i na naszej stronie zadania plastyczne” – informuje Magdalena Leśniak z działu edukacji BWA.


Wśród tematów zajęć znalazły się: „Mini marzanny”, „Plamiaki”, „Wiosenne impresje”, „Motyw wielkanocny”, „Łapacz promieni”, „Papierowe smakołyki” oraz „Tęczowe korale”. Wirtualne warsztaty zainspirowały nie tylko dzieci i młodzież z Kielc; do BWA trafiły m.in. prace młodych artystów z Wrocławia i Głogowa. Szczególną aktywnością wykazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy; ich nauczyciel plastyki Roman Przewoźnik przesłał do BWA zdjęcia ponad 40 prac.


Wszystkie dzieła trafiały regularnie do wirtualnej galerii BWA na Facebooku, a z okazji Dnia Dziecka – jako prezent dla uczestników – zawisły w prawdziwej galerii, która nosi nazwę ARTKLATKA. Nowa przestrzeń wystawiennicza znajduje się na klatce schodowej prowadzącej z Galerii Górnej do Galerii Dolnej.

Wystawę #zostańwdomu będzie można oglądać na ul. Kapitulnej 2 od 5 czerwca do końca wakacji. Dzieci mają bezpłatny wstęp na wszystkie wystawy BWA.  Wirtualne „Spotkania ze sztuką w domu” będą kontynuowane.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •