reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

To była walka do samego końca - zakończył się 4. Lotto Cup - turniej plażowych trójek

To była walka do samego końca - zakończył się 4. Lotto Cup - turniej plażowych trójek

W Kielcach przez cały weekend aż do poniedziałku trwał 4. Lotto Cup - turniej plażowych trójek.

W poniedziałek wieczorem na basenie letnim przy ulicy Szczecińskiej w Kielcach zakończył się IV Turniej Piłki Nożnej Plażowej Lotto Cup 2020. Do rywalizacji stanęło 16 zespołów z województwa świętokrzyskiego.

Zadowolony z frekwencji, z przebiegu turnieju i poziomu rywalizacji jest Jaromir Kruk, główny organizator wydarzenia, który podkreślał wysoki poziom rozgrywek.

Piłka nożna plażowa to wymagający i nieobliczalny sport - tłumaczą to sami zawodnicy. Największe trudności na boisku sprawia sam piasek, który nie tylko spowalnia piłkę ale przede wszystkim często zmienia jej lot.

4. Lotto Cup odbył się w formie mieszanej. Do rywalizacji stanęły zarówno kobiety jak i mężczyźni. O słabszej płci nie było tu mowy. Dziewczyny walczyły dzielnie i bez kompleksów.

Zwycięzcom turnieju okazała się drużyna KSS Gol, która w finale zawodów pokonała po rzutach karnych 4:3 SM Bocianek. W podstawowym czasie gry był bezbramkowy remis. III miejsce wywalczyła ekipa Gokarty Kielce, która również w konkursie rzutów karnych wygrała z Kieleckim Futbolem 5:4. Także i w tym meczu nie padła żadna bramka.

Rywalizacja trwała 3 dni, a najciekawsze rzeczy działy się w fazie pucharowej, którą oglądał Tomasz Zbróg, dyrektor Oddziału Totalizatora Sportowego w Kielcach. Na obiekcie pojawił się także prezes ŁKS Probudex Łagów, Marek Brudek oraz Grzegorz Figarski z Targów Kielce.

Już w ćwierćfinale odpadł broniący tytułu Trofex, a dla KSS Gol z wolnego trafił Bartłomiej Długosz. Na tym etapie też zakończyła się przygoda rewelacyjnego AKS Wilki Starachowice. Na faworyta wykreowana została drużyna Spółdzielni Mieszkaniowej Bocianek. Podopieczni Pawła Kubickiego w półfinale w świetnym stylu pokonali Gokarty Kielce prowadzone przez Mateusza Tutaja i liczyli na ogranie wicemistrza sprzed roku, KSS Gol. W finale zespół Adriana Oziminy zneutralizował atuty przeciwnika i dotrwał do karnych. W nich SM Bocianek prowadziła już 2:0, ale w decydującej chwili nad nerwami zapanował Ozimina, zdobył kontaktową bramkę i odwrócił losy rywalizacji.

SM Bocianek wygrał 5 meczów, jeden zremisował, nie stracił żadnego gola, ale nie zwyciężył w całym turnieju. Takie są właśnie uroki plażowych trójek, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wygraną team KSS Gol zadedykował Marcie Barczok, polskiej Miss Euro 2016, sympatyczce i sponsorce drużyny.

Partnerem Kieleckiego Stowarzyszenia Sportowego Gol przy organizacji turnieju była marka Lotto, a zawody wsparli Rada Miasta Kielce, Probudex Łagów V, BNP Paribas, Małgorzata Palkij, Ewa Wodyńska. Organizatorzy dziękują za pomoc Kamilowi Bielaszewskiemu, Krzysztofowi Klimkowi, Małgorzacie Mańkus, Sylwestrowi Pawlikowi, Sebastianowi Kobusowi, Damianowi Jabłońskiemu oraz Andrzejowi Nańczykowi, który zakończył w dniu finałów turnieju swoją pracę w roli kierownika Basenu Letniego w Kielcach.

Partnerem wydarzenia był Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •