reklama

reklama

 

/>

"Łapmy Wodę" - o tym, że warto szanować naturę

"Łapmy Wodę" - o tym, że warto szanować naturę

Niebieski materiał imitujący wodę i kartonowa konstrukcja lasu. To wszystko można było zobaczyć we wtorek na Placu Artystów w Kielcach w ramach przyrodniczego happeningu. Wydarzenie zorganizowała fundacja ekologiczna ARKA.

- "Łapmy wodę" to część naszej całorocznej akcji "Zielona ręka", w której skład wchodzą właśnie typowe tematy oszczędzania wody, sadzenia drzew i jazdy na rowerze. Mamy akcje: "Łapmy wodę", "Sadzimy tlen" czy "Rower pomaga", mówi Krystian Biłek - pracownik Fundacji Ekologicznej ARKA.

Program ma promować postawę proekologiczną. Sadzenie kwietnych łąk, podlewanie ogrodów deszczówką, czy zakręcanie kranu w czasie mycia zębów. Podczas zabaw i konkursów uczestnicy poznawali metody na oszczędzanie wody.

- W "Łapmy wodę" głównym celem jest łapanie deszczówki, uświadomienie ludziom jak ważne jest "łapanie" wody , oszczędzanie jej w gospodarstwie domowym i oczywiście jak ważne jest używanie wody, która jest darmowa, a nie tylko wody, za którą musimy płacić, dodaje Krystian Biłek.

Na stan wody w środowisku mają także wpływ zmiany klimatyczne. W Polsce mamy niewielkie jej zasoby ze względu na położenie geograficzne, zaznacza Alicja Fober z Fundacji ARKA.

- Nieprzypadkowo porównuje się nas do Egiptu czy Malty. Teraz zmiany klimatu. Gorące lata, które powodują że ta woda błyskawicznie odparowuje, jest to bardzo groźne. Nie ma śniegu zimą. To dwa główne przykłady zmian klimatu - brak śniegu i wysokie temperatury są ogromnym zagrożeniem dla Polaków. Stąd te wszystkie programy, tłumaczy Alicja Fober z Fundacji Ekologicznej ARKA.

Partnerem akcji był Urząd Miasta Kielce.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych