reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

Koncert na cześć Moniuszki przed KCK

Koncert na cześć Moniuszki przed KCK

W niedzielę 2 sierpnia przed Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się II edycja święta patrona placu, przy którym znajduje się instytucja – Stanisława Moniuszki, polskiego kompozytora i dyrygenta.

Uczestnicy poznają historię tego miejsca, samych Kielc oraz życie i twórczość artysty. Zaplanowany jest koncert plenerowy.

- Tym razem nie tylko pieśni, nie tylko Stanisława Moniuszki, ale chcemy zaprosić państwa na taką podróż w czasie, pokazać Kielce na przestrzeni kilkudziesięciu, może nawet kilkuset ostatnich lat. Razem w doborowym towarzystwie, we wspaniałej atmosferze muzycznej. Mamy też nadzieję przy cudownej pogodzie, bo to impreza plenerowa. Wstęp jest wolny - mówi o wydarzeniu Robert Wieczorek, pracownik impresariatu w Kieleckim Centrum Kultury.

W koncercie pt. „Z muzyką przez Kielce” wezmą udział m.in.: duet Novi Piano Duo, chóry: Fermata i Antidotum, solistka zespołu Chmielnikers Marzena Trzebińska i dyrektor kieleckiego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Artur Jaroń oraz zespół muzyki wiedeńskiej Strauss Ensemble. KCK zachęca do wspólnego muzykowania, a dla uczestników koncertu są przygotowywane śpiewniki.

- Mamy nadzieję, że kielczanie oprócz tego, że poczują się jakby śmielsi, bo z tej kultury trzeba korzystać, żeby pchnąć do przodu taką atmosferę, chęć oglądania, uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, zechcą z nami zaśpiewać. Będziemy mieć przygotowane teksty pieśni Moniuszki, które właśnie razem z chórami, razem ze wszystkimi artystami zaśpiewamy wspólnie - dodaje Robert Wieczorek.

Organizatorzy zapewniają, że w przypadku opadów deszczu koncert o godzinie 20:00 odbędzie się na dużej scenie KCK. 

 

autor: Ewa Błońska

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •