reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

Affabre Concinui - operowe hity w Kielcach

Affabre Concinui - operowe hity w Kielcach

Affabre Concinui to zespół wokalny z Poznania, który zagości na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury 14 września. Będzie można posłuchać przebojów opery i żartów muzycznych. KCK odmraża kulturę po pandemii i zachęca do wzięcia udziału w wydarzeniu.  

Affabre Concinui męski zespół wokalny założony 37 lat temu w Poznaniu, 14 września o godzinie 19:00 zawita w Kieleckim Centrum Kultury. Nazwa grupy oznacza z łaciny idealne współbrzmienie, a jej członkowie są wychowankami poznańskich chórów chłopięco-męskich.

- Affabre Concinui - zespół wspaniałych 6 solistów, śpiewających a capella, mających za sobą koncerty na każdym zakątku kuli ziemskiej przyjeżdża do nas z zupełnie nowym programem - mówi Robert Wieczorek, pracownik impresariatu Kieleckiego Centrum Kultury.

Podczas wydarzenia wybrzmieją hity muzyki operowej i nie tylko. Repertuar Affabre Concinui to przeboje rozrywkowe XX wieku. Oddają klimat wykonań z lat 50., 60. i 70. Nie zabraknie także żartów muzycznych.

- Muzyczne żarty i największe przeboje muzyki, nie tylko operowej, operetkowej, nie tylko poważnej z nazwy, ale naprawdę z lekkością podane największe przeboje muzyki operowej. 6 fantastycznie ułożonych mężczyzn, ułożonych pod względem głosów, a także i zachowania na scenie. To naprawdę będzie piękny koncert - dodaje Robert Wieczorek.

Organizatorzy imprezy podkreślają, jak ważne jest odmrażanie kultury po zniesionych obostrzeniach związanych z pandemią.

- Kultura coraz śmielej puka do drzwi, wszystkich naszych placów. Myślimy już o tym, że po zakończeniu sezonu plenerowego, chcielibyśmy zaprosić państwa na naszą salę, chcemy zacząć takim koncertem szczególnym, który mam nadzieję, wszystkim przypadnie do gustu - mówi Robert Wieczorek.

Bilety można kupić w kasie KCK, a także przez Internet. Koncert odbędzie się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego imienia Krystyny Jamroz.

 

autor: Ewa Błońska

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •