reklama

reklama

/>

Nowa kontenerowa pracownia tomografii komputerowej rozpoczęła działalność

Nowa kontenerowa pracownia tomografii komputerowej rozpoczęła działalność Nowa kontenerowa pracownia tomografii komputerowej rozpoczęła działalność

Na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach działa już nowy zewnętrzny moduł medyczny. Jest to piąta pracownia kontenerowa w Polsce, w której zainstalowano wysokiej klasy tomograf komputerowy GE Healthcare. Aparat Revolution EVO służy już bowiem pacjentom kontenerowych pracowni zlokalizowanych przy szpitalach w Ostrołęce, Siedlcach, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze. Dzięki takiemu rozwiązaniu, placówki szybko zyskały w pełni funkcjonalną pracownię diagnostyczną, której standardy sprzętowe oraz sanitarne nie odbiegają od tych stosowanych w pracowniach
zlokalizowanych wewnątrz szpitala.

Tomograf komputerowy Revolution EVO wyposażono m.in. w nowoczesne systemy rekonstrukcji, umożliwiające ograniczenie liczby artefaktów (wad obrazu) i zwiększające precyzyjność wykonywanego badania. Ponadto, funkcja IQ Enhance sprawia, że wykonanie skanu zajmuje zaledwie dwie sekundy, co znacznie poprawia komfort pacjenta.

– Zaawansowana technologia ASiR-V, w którą został wyposażony nowy tomograf, pozwoli nam na uzyskanie wysokiej jakości obrazów, przy wykorzystaniu bardzo niskiej dawki promieniowania. Dodatkowo, technologia Smart Dose umożliwi sprawne zarządzanie dawką i jej optymalizację, co okazuje się szczególnie pomocne w przypadku przeprowadzania badań u dzieci. Dzięki nowej pracowni, będziemy w stanie zapewnić najwyższy poziom opieki diagnostycznej pacjentom, u których wymagane jest wykonanie kilku skanów lub licznych badań kontrolnych, jak w przypadku pacjentów z COVID-19, których stan i rozwój choroby powinien być stale monitorowany – wskazuje Bartosz Stemplewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

– Użytkownik tomografu komputerowego Revolution EVO ma do swojej dyspozycji liczne narzędzia do zarządzania dawką promieniowania. W aparacie zastosowano także najnowsze technologie, które poprzez usprawnienie procedur i dostęp do dużej ilości informacji w krótkim czasie, pomagają poprawić wydajność pracy. Innowacyjny system wspiera zatem zarówno osoby wykonujące badanie jak i pacjentów. System może być w przyszłości rozbudowany poprzez zakup dodatkowych specjalistycznych opcji klinicznych lub poprzez ich wypożyczenie w nowatorskim programie Smart Subscriptions. Dzięki temu, aparat będzie mógł korzystać ze sztucznej inteligencji (AI), czy najnowszego systemu rekonstrukcyjnego True Fidelity, stworzonego w oparciu o sieci neuronowe – mówi Grzegorz Gryszkiewicz, Menadżer Produktowy Tomografii Komputerowej GE Healthcare, Europa Północno-Wschodnia.

Generalnym wykonawcą pracowni kontenerowej w Kielcach była firma Alteris S.A., specjalizująca się w integrowaniu nowoczesnych technologii informatycznych i medycznych.

– Zastosowanie technologii modułowej zabudowy medycznej (MUM), którą dostarczamy do placówek w elementach, pozwala na zmontowanie modułu w niezwykle krótkim czasie, co w obecnej sytuacji pozostaje bardzo istotne. Zabudowę każdorazowo przygotowujemy według potrzeb jej odbiorców, a wszelkie instalacje są projektowane zgodnie z wymaganiami producenta instalowanego systemu diagnostyki obrazowej, w tym przypadku GE Healthcare – komentuje Jarosław Furdal, Prezes Alteris S.A.

 

Źródło: Biuro Prasowe GE Healthcare

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •