reklama

reklama

/>

Nowi właściciele odebrali klucze do mieszkań

Nowi właściciele odebrali klucze do mieszkań

Mieszkania na kieleckich "Jezioranach" mają już nowych właścicieli.

- Serdecznie witamy na naszym osiedlu, pragniemy państwa powitać. Wyrażamy nadzieję, że to osiedle stanie się również dla was domem, a wspólnymi siłami będziemy pracować nad tym, aby było coraz piękniejsze - w imieniu sąsiadów powitała i zaprosiła na spotkanie integracyjne nowych mieszkańców Barbara Banak.

Zakończył się 2 etap budowy mieszkań socjalnych na kieleckim osiedlu "Jeziorany" przy ul. 1 Maja. Dzięki 5-etapowej inwestycji do 2023 roku w sumie ma powstać 78 nowych lokali socjalnych. 11 sierpnia do użytku oddano 14 mieszkań o powierzchni od 32 do 38 metrów kwadratowych. Są to pomieszczenia jedno, dwu i trzypokojowe.

- Spotykamy się w ten niezwykle słoneczny dzień, ale dla wielu rodzin, dla 14 rodzin, bo tyle oddajemy dzisiaj kluczyków do nowo zbudowanych mieszkań, będzie dla nich szczególnie radosny. Wiele z nich oczekiwało kilka lat na ten dzień, na uzyskanie kluczy do mieszkania. Mieszkania są komunalne. To własność miasta. Rozpoczęliśmy przebudowę osiedla w tym miejscu u zbiegu ulic 1 Maja, Łódzkiej i Hubalczyków w 2018 roku - mówił Krzysztof Miernik, dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków w Kielcach.

Sąsiedzka integracja i ekologiczny styl życia - m.in. do tych działań zachęcały władze miasta.

- To jest bardzo istotne, żeby z tym miejscem wiązać, mowiąc w skrócie, w cudzysłowie "to jest mój dom". To osiedle nabiera tego kształtu. Ten element ekologiczny, czyli nie będzie już tzw. "kopciuchów", z resztą zostało to docenione także za granicami zachodnimi, bo w zeszłym roku rozmawialiśmy też jak można to na poziomie takiego miasta czy takiego regionu jak Stuttgart, więc cieszymy się , że te doświadczenia są także w jakiś sposób podpatrywane i wykorzystywane - mówił Bogdan Wenta, prezydent Kielc

Domy powstały na miejscu dawnych bloków socjalnych. Miasto zwróciło uwagę na problem ogrzewania i ze starej zabudowy usunięte zostały piece tzw. "kopciuchy".

- Te bloki, te budynki będą podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej, one są już podłączone, zarówno centralne ogrzewanie, jak i centralna woda użytkowa będzie już nie z "kopciuchów", tylko z ekologicznego ogrzewania i miasto daje w tym przypadku dobry przykład - podkreślił Kamil Suchański, przewodniczący Rady Miasta Kielce.

Nowi właściciele odebrali klucze z rąk prezydenta Bogdana Wenty. Wielu z nich czekało na ten moment kilka lat.

- Czekałam na mieszkanie 5 lat. Jestem sama z 3 dzieci, także to jest dla mnie duże ułatwienie, bo musieliśmy wynajmować. Wynajmowanie to duże koszta. Teraz będziemy w końcu na swoim. W końcu dzieci będą miały swój kąt, także dla nas to jest wszystko na plus, tym bardziej, że syn jest niepełnosprawny. Wiadomo, własne lokum to jest nowy rozdział w życiu - powiedziała pani Ania, jedna z osób, które otrzymały klucze.

W ubiegłym roku, w tym samym miejscu, oddano do użytku 8 mieszkań komunalnych i świetlicę środowiskową, z której obecnie chętnie korzystają dzieci i młodzież. Teraz rozpoczął się już 3 etap budowy domów dla kielczan. Przekazanie 15 kolejnych budynków zaplanowane jest za rok. W sumie na osiedlu znajdzie się 78 mieszkań komunalnych.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •