reklama

reklama

/>

Na ratunek dla polskiego kierowcy w Anglii

Na ratunek dla polskiego kierowcy w Anglii Na ratunek dla polskiego kierowcy w Anglii

Profesjonalna postawa dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach najprawdopodobniej uratowała życie 69-letniego kierowcy.

Mężczyzna, który znajdował się na terenie Anglii poczuł się bardzo słabo i powiadomił o tym swojego pracodawcę, który z kolei szukając pomocy zadzwonił bezpośrednio do kieleckich policjantów. Przy wsparciu Biura Współpracy Międzynarodowej Policji polskiemu kierowcy z pomocą przybyły angielskie służby. W samą porę.

Wszystko zaczęło się w ostatni piątek, około godziny 16:30. Do dyżurnego kieleckiej komendy miejskiej zadzwonił właściciel jednej z firm transportowych z terenu miasta. Poinformował, że skontaktował się z nim jego 69- letni pracownik, który obecnie jest na terenie Anglii, z informacją że źle się czuje. Pracodawca wiedząc, że jego kierowca może mieć problemy ze zdrowiem próbował skontaktować się z miejscowymi służbami, ale nieskutecznie. Wykonał więc bezpośrednio telefon do Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, co jak się później okazało, było kluczowe. Dyżurny zebrał informacje odnośnie kierowcy i pojazdu, którym jechał, ustalił wspólnie z właścicielem współrzędne pojazdu i skontaktował się z oficerami Biura Współpracy Międzynarodowej Policji. Stąd zostało przekazane zgłoszenie do służb angielskich, które dotarły do polskiego kierowcy. 69- letni, osłabiony mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy, którzy udzielili mu fachowej pomocy medycznej.

Dzięki odpowiedzialnej postawie pracodawcy oraz profesjonalnemu działaniu dyżurnego kieleckiej komendy, pomoc dla kierowcy nadeszła w samą porę, a jego życiu już nic nie zagraża.

Źródło: KMP w Kielcach

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •