reklama

reklama

/>

Rusza bezpłatne połączenie na Święty Krzyż

Rusza bezpłatne połączenie na Święty Krzyż

Od 15 sierpnia mieszkańcy Kielc oraz odwiedzający nasz region turyści będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji autokarowej.

Samorząd Województwa Świętokrzyskiego oraz Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego podjęli inicjatywę uruchomienia bezpłatnej linii autokarowej, która łączy Kielce ze Świętym Krzyżem.

Turystyczny autobus, oklejony zdjęciami z regionu, pierwszych pasażerów zabierze na Święty Krzyż już w najbliższą sobotę. Będzie kursował weekendowo do 27 września.

- Korzyści z wprowadzenia bezpłatnej linii autobusowej na trasie Kielce - Święty Krzyż to konkretna odpowiedź na zapotrzebowanie i liczne postulaty turystów, mieszkańców i przedsiębiorców – podkreśla marszałek Andrzej Bętkowski.

Bezpłatny transport na Święty Krzyż ma przełożyć się na wzrost liczby odwiedzających to miejsce.

Możemy spodziewać się wzrostu liczby odwiedzających miejsca atrakcyjne turystycznie, których bezpłatny transport zachęci do korzystania z ofert okolicznych przedsiębiorców – mówi wicemarszałek Marek Bogusławski.

Nowe połączenie ma być odpowiedzią dla turystów zainteresowanych jednodniowym przejściem szlakiem ze Świętej Katarzyny przez Łysicę na Święty Krzyż.

- Dzięki autobusowi turyści będą mogli wrócić bezpośrednio do Świętej Katarzyny. Zdaniem członka Zarządu Województwa Marka Jońcy - to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców i pożyteczne działanie zwłaszcza na rzecz osób starszych, dla których bezpłatny autobus to czasem jedyna opcja umożliwiająca dotarcie do atrakcji Łysogór czy udziału w Mszach Świętych na Świętym Krzyżu – przekonywał Marek Jońca.

Połączenie ze Świętym Krzyżem miało zostać uruchomione jeszcze wiosną, czyli przed przed inauguracją sezonu turystycznego, ale sytuacja związana z pandemią pokrzyżowała plany organizatorom. Teraz każdy przejazd będzie się odbywał z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Autobus będzie jeździł w weekendy, tj. w sobotę i niedzielę, trzy razy dziennie. Rano i wieczorem (6:30, 18:00) spod dworca PKP w Kielcach, a o 10:00 z parkingu dla autokarów przy Kadzielni.

- Uruchamiając to połączenie, rozwiązujemy problem braku komunikacji między Świętą Katarzyną i Świętym Krzyżem – miejscami najchętniej odwiedzanymi przez turystów, goszczących w tej części naszego regionu. Umożliwiamy wszystkim zainteresowanym zwiedzanie atrakcji okolic Łysogór, a także skorzystanie z oferty działających na tym terenie lokalnych przedsiębiorców. - mówił prezes ROT Marcin Piętak.

Autobus będzie zatrzymywał się na ośmiu przystankach na trasie Kielce - Święty Krzyż. Większość wejściówek do autobusu będzie objęta systemem obowiązkowej rezerwacji miejsc. System ten będzie dostępny na stronie internetowej www.swietokrzyskie.travel

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •