reklama

 

reklama

 

/>

Zdrowie, edukacja przedszkolna i kształcenie zawodowe - kolejne dofinansowania rozdane

Zdrowie, edukacja przedszkolna i kształcenie zawodowe - kolejne dofinansowania rozdane

Podpisano umowy na dofinansowanie profilaktyki chorób zawodowych, edukacji przedszkolnej i kształcenia zawodowego.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podpisał w czwartek umowy na dofinansowanie z programu unijnego 7 projektów na łączną kwotę ponad 2 mln zł.

- Są to 3 rodzaje projektów, 4 umowy z profilaktyką, z przedłużeniem zatrudnienia pracowników, tak szeroko rozumianą troską i wsparciem dla pracowników 4 instytucji jest to starostwo powiatowe w Jędrzejowie, Urząd Gminy w Morawicy, Miejski Urząd Pracy w Kielcach, a także Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim – powiedziała wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik.

Cztery projekty dotyczą profilaktyki chorób zawodowych i dbałości o zdrowie pracowników świętokrzyskich firm i instytucji. Jedną z instytucji wdrażającej to zadanie jest Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie.

- Jeśli chodzi o ten projekt, który będziemy podpisywać z marszałkiem Andrzejem Bętkowskim, to jest wydłużenie aktywności pracowników jednostek samorządu terytorialnego. Jest to dość duży projekt, dofinansowanie 374 tys. z Urzędu Marszałkowskiego, wkład własny to 50 tys. zł, przede wszystkim służy temu, że miejsca pracy będą doposażone w taki sposób, że pracownik miał wygodny fotel, zabezpieczenie wzroku, ale również będzie mógł korzystać z dostępu do pływalni – powiedział starosta jędrzejowski Paweł Faryna.

Jedna z umów dotyczy szkolnictwa zawodowego. Dofinansowanie wynosi 400 tys. zł. Za te pieniądze zostaną doposażone pracownie m.in. informatyki i technik pojazdów samochodowych. Zrealizowane zostaną zajęcia dodatkowe i płatne staże zawodowe dla 30 uczniów.

- Na pewno będą uczyć się w lepszych warunkach. Płatne staże dadzą im możliwość szlifowania swoich umiejętności, które zdobyli w szkole, u pracodawców. To jest bardzo ważne, bo mieliśmy już tego typu zajęcia i te staże pozwoliły naszym uczniom znaleźć pracę, po ukończeniu szkoły – powiedziała Beata Jakubowska, dyrektor II Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich.

Dofinansowane zostały także dwa projekty dotyczące edukacji przedszkolnej.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •