reklama

reklama

/>

Ruszył nabór do projektu "Wczytuję sztukę - warsztaty teatralne"

Ruszył nabór do projektu "Wczytuję sztukę - warsztaty teatralne" Ruszył nabór do projektu "Wczytuję sztukę - warsztaty teatralne"

Startuje nabór do trzeciej edycji projektu „Wczytuję sztukę- warsztaty teatralne”. Teatr „Kubuś” zaprasza grupy i klasy uczniów ze świętokrzyskich szkół. To projekt z zakresu edukacji kulturalnej zainicjowany przez Teatr w 2018 roku. Podobnie jak w roku ubiegłym projekt „Wczytuję sztukę” skierowany jest do szkół województwa świętokrzyskiego, obejmując klasy i grupy uczniów w wieku od 14 do 19 lat. Celem działań jest zachęta młodzieży do aktywnego odkrywania literatury, a także przybliżenie nastolatkom, specyfiki teatralnej pracy nad tekstem, co odbędzie się poprzez praktyczne zajęcia w ramach czytanych prób.

Placówki zainteresowane projektem muszą wypełnić Formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami, a następnie wysłać drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tradycyjną na adres teatru. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 września 2020 roku, zaś ogłoszenie wyników naboru nastąpi do 2 października.

Zajęcia warsztatowe z zakwalifikowanymi grupami odbywać się będą w październiku i w listopadzie w szkołach uczestników. Całość działań zwieńczą premiery internetowe przepracowanych przez uczniów czytań zaplanowane na grudzień.

We wspólnych twórczych poszukiwaniach wokół dzieł będą wspierać uczniów i nauczycieli: prof. Marzena Marczewska – językoznawca z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i dr hab. Krzysztof Jaworski – literaturoznawca Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz aktorzy: Ewa Lubacz, Agata Sobota, Anna Iwasiuta-Dudek, Andrzej Plata, Zdzisław Reczyński oraz reżyserzy: Przemysław Żmiejko i Roksana Miner.

Prowadzący warsztaty zapoznają młodzież z kontekstem powstawania dramatów, terminologią teatralną oraz praktycznymi elementami pracy nad sztuką i spektaklem. Warsztaty właściwe z uczniami zostaną poprzedzone warsztatami z interpretacji scenicznej dramatu z nauczycielami, którzy po zajęciach otrzymają certyfikat wydany przez partnera projektu Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Warsztaty te mają na celu przygotować nauczycieli do samodzielnej realizacji scenicznej dramatu w przyszłości. Na tych zajęciach zostaną wybrane też dramaty, które będą interpretowane w trakcie projektu.

W trakcie zajęć będą obowiązywały zasady, które mają zapobiec zarażeniu się wirusem: noszenie maseczek, profilaktyczne dezynfekowanie rąk, zachowanie odpowiedniej odległości 1,5 m. W przypadku zwiększonego zagrożenia wynikającego z rozpowszechnienia się Covid-19 warsztaty zostaną przeniesione do Internetu.

Szczegółowy Regulamin konkursu, Harmonogram projektu oraz Formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Teatru, a dodatkowych informacji udziela Karolina Gregorczyk – koordynator projektu, tel. 698859302,Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt „Wczytuję sztukę - warsztaty teatralne” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •