reklama

reklama

/>

Opublikowano listę projektów zgłoszonych w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego

Opublikowano listę projektów zgłoszonych w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Opublikowano listę projektów zgłoszonych w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego

W środę została opublikowana lista projektów zgłoszonych do Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok, zweryfikowanych pozytywnie i negatywnie. W tegorocznej edycji złożono rekordową liczbę projektów - aż 186.

Wnioskodawcy, których projekty uzyskały ocenę negatywną mogą złożyć odwołanie. Mają na to czas w dniach od 10 do 16 września. Zgodnie z Regulaminem Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego, odwołanie można wnieść pisemnie lub elektronicznie do Komisji ds. KBO za pośrednictwem Urzędu Miasta Kielce. Komisja rozpatrzy odwołania na posiedzeniu jawnym w dniu 22 września 2020 r.

Co ważne, tylko jeden z projektów został zweryfikowany negatywnie pod względem formalnym. Ocenie merytorycznej poddano jednak 179 zadań, ponieważ 6 pozostałych, jeszcze w trakcie procesu weryfikacji, wycofali sami wnioskodawcy.

Komisja pozytywnie zaopiniowała 125 wniosków, z czego 17 dotyczyło inwestycji dużych, 51 małych i 57 projektów nieinwestycyjnych. Negatywnie oceniono 54 propozycje (12 inwestycje duże, 9 małe i 33 tzw. „projekty miękkie”).

Ostateczna lista projektów dopuszczonych do głosowania zostanie opublikowana w dniu 24 września na stronie www.bo.kielce.eu.

Głosowanie rozpocznie się 25 września i potrwa dwa tygodnie. Po raz pierwszy głosowanie odbywać się będzie wyłącznie elektronicznie za pomocą formularza dostępnego na stronie adresem www.bo.kielce.eu. Wymagane jest przy tym podanie swojego numeru telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany sms z kodem weryfikacyjnym. Na jeden numer telefonu może zostać wysłany wyłącznie jeden sms.

Dla osób, które nie mają dostępu do internetu czy telefonu komórkowego zaplanowano możliwość oddania głosu w specjalnie do tego przeznaczonych, oznakowanych punktach. Jeden z nich zlokalizowany będzie przy wejściu głównym do Urzędu Miasta przy Rynku. Drugi punkt będzie przy siedzibie Urzędu Miasta Kielce przy ul. Strycharskiej 6. Dyżurować tam będą pracownicy Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej. Dodatkowo zaplanowano również możliwość głosowania w punkcie mobilnym. Szczegóły dostępne będą na stronie adresem www.bo.kielce.eu.

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną rekomendujemy głosowanie za pośrednictwem formularza na stronie internetowej. Wyniki tegorocznej edycji poznamy najpóźniej 15 października.

W tym roku na realizację projektów w ramach KBO przeznaczono 7 750 000 zł.

 

Lista zgłoszonych projektów do KBO

Lista projektów zweryfikowanych pozytywnie

Lista projektów zweryfikowanych negatywnie

 

Źródło: Rzecznik Prasowy Prezydenta

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •