reklama

reklama

/>

Kosmiczne atrakcje na światowym poziomie. Ruszyły zawody łazików marsjańskich

Kosmiczne atrakcję na światowym poziomie. Ruszyły zawody łazików marsjańskich

Trzy dni kosmicznych atrakcji na światowym poziomie. W piątek rozpoczęła się 6. edycja międzynarodowych zawodów robotów marsjańskich ERC Space and Robotics Event. Drużyny z 14 krajów świata rywalizują na największym sztucznym torze marsjańskim usypanym w Kielcach. Ich zmagania można śledzić podczas transmisji online.

Do niedzieli pasjonaci nowoczesnych technologii będą uczestniczyć w najbardziej wyczekiwanym międzynarodowym wydarzeniu robotyczno-kosmicznym tego roku. Już po raz drugi Politechnika Świętokrzyska zainaugurowała zawody łazików marsjańskich.

Konstruktorzy pojazdów mobilnych rywalizują na największym sztucznym torze marsjańskim usypanym w Kielcach. Tegoroczna edycja odbywa się w nowej, hybrydowej formule. Część programu jest realizowana na kampusie uczelni, natomiast wybrane aktywności i streaming live transmitowane są w Interencie.

Dwukrotni zwycięzcy - kielecka drużyna IMPULS, wycofała się z mistrzostw z powodu koronawirusa. Dwaj członkowie zespołu zostali objęci kwarantanną. Do finału turnieju zakwalifikowało się prawie 30 zespołów z 14 krajów świata. Wśród nich znaleźli się po raz pierwszy uczestnicy z Peru i Rosji.

Wydarzeniami towarzyszącymi będą m.in. pokazy naukowo-technologiczne i konferencje tematyczne. Relację z zawodów i studio komentatorskie można śledzić na stronie: www.roverchallenge.eu.

ERC Space and Robotics Event to jedyny prestiżowy turniej robotów na świecie, który odbywa się w tym roku po ogłoszeniu pandemii.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •