reklama

reklama

/>

Profilaktyka Nowotworów w WSZ w Kielcach - 29 września dniem darmowych badań

Profilaktyka Nowotworów w WSZ w Kielcach - 29 września dniem darmowych badań

Klinika Otolaryngologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach zorganizuje Dzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. 29 września zapisani pacjenci przejdą bezpłatne badania dróg oddechowych. Osoby z niepojącymi objawami ze strony układu oddechowego mogą się już zgłaszać.

- Badania są adresowane do określonej grupy osób, do takich pacjentów, u których występuje chrypka, niegojąca się rana w jamie ustnej, blokada nosa, u których pojawiają się problemy z połykaniem - mówi Anna Mazur-Kałuża, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach

Od teraz można zapisywać się telefonicznie na konkretną godzinę. Pacjenci będą musieli wypełnić przed badaniem specjalny kwestionariusz, diagnostyka wykonana zostanie za pomocą fiberoskopu.

- U tych pacjentów, którzy zarejestrują się na badania, zostaną przeprowadzone badania fiberoskopowe. Są to badania, które pozwalają ocenić górny odcinek dróg oddechowych, odcinek od nosa do krtani i na tym odcinku najczęściej pojawiają się nowotwory głowy i szyi. Jak mówią lekarze, są to bardzo podstępne choroby, dlatego warto skorzystać z badań profilaktycznych - podkreśla Anna Mazur-Kałuża.

Wczesne wykrycie choroby nowotworowej zwiększa szanse na wyleczenie. Rejestracja prowadzona będzie w dni powszednie, w godzinach od 9:00 do 13:00. Badania zrealizowane zostaną 29 września.

- Zapraszamy, zachęcamy, proszę dzwonić, rejestrować się. Jeżeli ktoś obserwuje u siebie niepokojące objawy, na pewno warto zapisać się. Badania są zupełnie bezpłatne, jeżeli lekarz u któregokolwiek z pacjentów będzie miał jakiekolwiek podejrzenia, że u danej osoby może występować choroba nowotworowa, taka osoba zostanie skierowana do dalszej diagnostyki w klinice otolaryngologicznej naszego szpitala - zachęca Anna Mazur-Kałuża.

Wydarzenie odbędzie się w ramach ósmej edycji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Więcej informacji na stronie internetowej WSZ Kielce.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •