reklama

reklama

/>

Dobry, bo świętokrzyski - znamy już laureatów konkursu

Dobry, bo świętokrzyski - znamy już laureatów konkursu

W poniedziałek nagrodzono zwycięzców konkursu "#dobrybopolski #dobryboświętokrzyski". Wydarzenie odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Do rywalizacji stanęli najmłodsi mieszkańcy regionu i miał by promować lokalne produkty i firmy.

- Uczestnicy konkursu, różny to był przedział wiekowy, i młodsi i średnie że tak powiem dzieci, znają marki charakterystyczne dla naszego regionu i to się przejawiało w tych pracach. 200 prac to świadczy o tym, że jakieś zainteresowanie było. Zobaczymy czy firmy, które znajdują się na tych pracach również skorzystają z tych projektów, ale generalnie myślę, że też efekt tego konkursu jest taki, że my w regionie też te produkty powinniśmy dostrzegać, szanować i spożywać - mówił Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego


Na konkurs wpłynęło prawie 200 prac z całego województwa. Najlepszą okazała się ta przygotowana przez Sofię Szwed, w imieniu dziecka nagrodę odebrała babcia. Drugie miejsce zajęła konstrukcja przestrzenna sadu sandomierskiego wykonana przez Wiktorię Kos.

- Przygotowałam pracę o sadzie z jabłkami, które są w naszym regionie świętokrzyskim, jest to sad, a obok są jeszcze skrzynki z jabłkami i stolik z sokami. Ta praca, dzięki niej dużo dowiedziałam się o naszym regionie i bardzo mnie to zainteresowało - podkreśliła Wiktoria Kos, jedna z laureatek konkursu.

Trzecie miejsce przyznano Lenie Jabłońskiej. Wręczono także 10 wyróżnień i 11 dodatkowych odznaczeń. Wszystkie projekty dotyczyły regionalnych firm i towarów.

Konkurs zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Patronat Honorowy konkursu objęła posłanka na Sejm RP Anna Krupka, która jak sama przekonuje, chce aby młodzi ludzie zostali w regionie i mogli pomóc go rozwijać. "To początek budowania naszego regionalnego brandu" - skomentowała poseł.

- To ważna inicjatywa, bo rozpoczynamy budowę świadomości naszej regionalnej marki, naszego brandu świętokrzyskiego. Chcemy promować wszystkie dobre, regionalne, świętokrzyskie produkty, bo dzięki temu tym przedsiębiorcom, którzy są producentami tych wszystkich dóbr, dzięki temu, że mieszkańcy będą od nich kupowali te produkty, ich pieniądze będą zostawały w kieszeniach tych przedsiębiorców - dodała Anna Krupka, poseł na Sejm RP

Już wiadomo że kolejna edycja "#dobrybopolski #dobryboświętokrzyski" zostanie zorganizowana za rok. Pełna lista tegorocznych zwycięzców znajduje się na stronie www.swietokrzyskie.pro.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •