reklama

reklama

/>

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na "Przestrzenie Sztuki"

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na "Przestrzenie Sztuki"

Kielce są jednym z miast, w których realizowany będzie pilotażowy projekt podkreślający jak ważna jest rola tańca. W ramach "Przestrzeni Sztuki" na jesień i zimę Kielecki Teatr Tańca zaplanował 4 wydarzenia.

- Te 4 wydarzenia, które będą w ramach tego projektu realizowane. Mamy tu jakby szeroką paletę: począwszy od gry aktorskiej, poprzez taniec, choreografię, mamy warsztaty z filmowania, montażu, no i wreszcie naukę tańca. Nauka tańca towarzyskiego. KTT jakby wiodący operator tutaj w naszym województwie, tworzymy taką przestrzeń rzeczywiście połączenie tej sztuki amatorskiej z tą w pełni profesjonalną -  mówi Grzegorz Sowiński, zastępcą dyrektora wydziału edukacji i sportu Urzędu Miasta Kielce.

Pierwszym z przedsięwzięć jest spektakl "Pożegnanie Króla: Verdi". Aktorzy wystąpią także w kieleckich Domach Pomocy Społecznej oraz na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Z tej okazji na kieleckiej scenie pojawi się też Wojciech Malajkat.

- Ten pilotażowy projekt polega właśnie na tym, że pokazujemy nową świadomość, czyli tego, że budujemy w mieście, w regionie, mam nadzieję w Polsce, coś razem. To nie jest tylko nasz prywatny projekcik, który może być wybitny, ale zawsze jest zamknięty dla jakiejś publiczności, grupy, artystów. A tutaj budujemy coś, co może być narodowe, globalne - przekonywał Michał Znaniecki, reżyser spektaklu "Pożegnanie Króla: Verdi".

Oprócz spektaklu przygotowano także lekcje tańca towarzyskiego oraz stepowania dla seniorów. Kolejnym elementem programu będą warsztaty filmowania i montażu wideo. Dodatkowo, choreografowie i pedagodzy zyskają możliwość podniesienia swoich kompetencji.

- Chcemy, aby ludzie traktowali taniec jako sztukę dla zdrowia, używali tańca jako terapii również. Będą to zajęcia dla seniorów, dla wszystkich chętnych uruchomiliśmy już 3 grupy. jeżeli chętnych będzie więcej to również będziemy otwierać takie grupy - mówiła Elżbieta Pańtak, dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca.

- Dzięki "Przestrzeniom sztuki" i KTT będziemy w końcu realizować ten pomysł. Zakładam, że z ogromnym sukcesem dla całego środowiska tancerzy, którzy coraz częściej sięgają po tą sztukę jaką jest film. Krosują tę sztukę z ruchem, przez co staje się jeszcze bardziej dostępny dla widzów, publiczności i odbiorców - dodała Aleksandra Machnik, koordynator projektu FILM and EDIT THE DANCE

Wydarzenia w Kieleckim Teatrze Tańca potrwają do końca roku.

- My wymieniamy się dając salę, stypendium na czas mieszkania w Kielcach dla artystów spoza naszego miasta i regionu. Chcemy, by zaproszeni byli ci ludzie, którzy w naturalny sposób by się tu nie zjawili. Musi się stworzyć jakaś rzeczywistość. My tworzymy takie rezydencje. Artyści przyjeżdżają do nas, my im dajemy przestrzeń, a oni w zamian za to w odpowiednich proporcjach, możliwościach, zwrócą nam, że tak powiem, swoją wiedzę w postaci zajęć czy warsztatów - powiedział Grzegorz Pańtak, dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca

Projekt "Przestrzenie sztuki" jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizacją zajmuje się Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Więcej szczegółów na ktt.pl.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •