reklama

reklama

/>

Kielce bez programu in vitro - radni odrzucili projekt

Kielce bez programu in vitro - radni odrzucili projekt

Miejski program in vitro w tak przygotowanej formie nie wejdzie w życie.

Głosowanie nad projektem odbyło się w czwartek tuż przed godziną dziewiętnastą. To była długa dyskusja. Mimo emocjonalnej wymiany zdań radni z klubu Bezpartyjni i Niezależni nie dali się przekonać, domagają się zmian. Ich zdaniem propozycja, nie zabezpiecza w pełni interesów Kielc oraz ich mieszkańców.

Chodzi między innymi o regułę dotyczącą na przykład krótkiego czasu zamieszkania w Kielcach, co zdaniem radnych, generuje ryzyko pojawienia się w mieście zjawiska „turystyki in vitro”. Kolejnym zgłoszonym problemem jest liberalne podejście w programie do kwestii statusu par, które mogłyby z niego skorzystać - mówi Kamil Suchański, przewodniczący rady miasta, członek klubu Bezpartyjni i Niezależni.

Niektóre poprawki są możliwe do wprowadzenia, przekonuje współtwórca programu Anna Kibortt. Przewodnicząca Projektu Wspólne Kielce, przypomina jednak, że czas na zgłaszanie uwag radni mieli w grudniu ubiegłego roku.

Przewodniczący rady twierdzi, że wpływ na tak późną reakcję jego klubu miał sam prezydent Wenta, który zdaniem przedstawiciela Bezpartyjnych i Niezależnych przez pół roku przetrzymywał w szufladzie projekt tej uchwały.

Według szacunków, w latach 2020-2024, gdyby program wszedł w życie, z proponowanej pomocy mogłoby skorzystać ponad 100 par. Miasto na ten cel zamierzało przeznaczyć 1,5 miliona złotych - tłumaczy koordynator programu Marcin Chłodnicki z SLD.

Wiceprezydent Marcin Różycki na swoim facebooku zapowiedział już, że - to jeszcze nie koniec, że walka o program będzie trwać. Jeśli koordynatorzy zdecydują się na wprowadzenie poprawek, gotowy dokument będzie musiała zatwierdzić Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •